YKS dil bilgisi yapamıyorum

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
TYT Türkçeden paragrafım iyi 20 net çıkarıyorum. Dil bilgisinden sadece noktalama, yazım yanlışı biliyorum. Hem yapım hem çekim, özne, tamlama vs bilmiyorum. Sizce çalışmalı mıyım bu saatten sonra? Yoksa dil bilgisinden 8 soruyu eleyip 32 soruyu mu çözeyim? TYT hedefim 35-40 net arası. Bir de matematikten TYT-AYT 5'er net yapabilir miyim? Şu an ikisinden en az 2 net yapıyorum.

Dostum, inan ki bende dil bilgisi konusunda kötüyüm. Sadece konuları dinledim ve temelimi geliştirmeye çalıştım. Ama nedense çok iyi bir konuma gelemedim. Ben de daha sonra paragrafa yöneldim. Sana da öneriyorum. Son günlere girmişken, paragraf netlerini artırmaya çalış.

Dil bilgisi sorulmuyor artık. Geçen sene 3 dil bilgisi soruldu sadece sorulara baktıysanız. Garantiye almak için çalışıyoruz. Hem denemelerle dil bilgisi halledilebilir. Cümlenin öğeleri ve yapısı gibi kolay konulara bakabilirsiniz. 1 gün sürer en fazla her konu.

2021 MSÜ'de 10 tane sorulmuştu galiba. Ben yine bu civarlarda soru geleceğini düşünüyorum çünkü geçen sene özeldi. Hızlıca bu kampı izleyip, TYT ve MSÜ çıkmış sorularına bakarsanız bile yapabileceğiniz sorular olabilir.

Son düzenleme:
Eğer konuları biliyorsanız dilbilgisinden net yapmak çok kolay, ben de son 4 ay kalana kadar hiç dilbilgisi çalışamamıştım ve her sınav 2-3 yanlışım çıkıyordu fakat çalıştıktan sonra çoğunlukla fulledim. Zaten çok fazla konu yok, rahatça öğrenirsiniz.
Matematik için ise Türkçe ve sosyali bitirdikten sonra en azından 1 saatiniz kalıyordur, soruları dikkatli okursanız sadece dört işlem yaparak ilk 10 soruyu rahatça yaparsınız, yine de biraz pratik lazım ona da tabi. Son TYT'lere ve birkaç denemeye göz atabilirsiniz.

Eğer konuları biliyorsanız dilbilgisinden net yapmak çok kolay, ben de son 4 ay kalana kadar hiç dilbilgisi çalışamamıştım ve her sınav 2-3 yanlışım çıkıyordu fakat çalıştıktan sonra çoğunlukla fulledim. Zaten çok fazla konu yok, rahatça öğrenirsiniz.
Matematik için ise Türkçe ve sosyali bitirdikten sonra en azından 1 saatiniz kalıyordur, soruları dikkatli okursanız sadece dört işlem yaparak ilk 10 soruyu rahatça yaparsınız, yine de biraz pratik lazım ona da tabi. Son TYT'lere ve birkaç denemeye göz atabilirsiniz.
Bakacağım çok degil tyt ayt mat 5-6 net istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı