YKS hakkında

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle Akdeniz üniversitesi YBS bölümünü istiyorum. 10. sınıfa geçmiş bulunmaktayım. 10. sınıf bitince yazın TYT'ye başlamayı düşünüyorum. O zamana kadar üniversite sıralamaları artıp düşeceği hakkında bir tahmininiz var mi? Bir de dediğim gibi çalışmaya başlarsam erken mi olur?

Hedefin olan bölüm yüksek puan ve sıralama istemiyor. Sıralamalar artacaktır büyük ihtimalle. 11. sınıfın başında TYT'ye başlasan yeterli olur bence. Ya da 11'in ikinci dönemi. AYT'ye de sınav senende veya TYT'ye başlama sürene göre 11. sınıfın 2. döneminde başlayabilirsin. Zaten rahatça yaparsın o sıralama ve puanı.

Öncelikle Akdeniz üniversitesi YBS bölümünü istiyorum. 10. sınıfa geçmiş bulunmaktayım. 10. sınıf bitince yazın TYT'ye başlamayı düşünüyorum. O zamana kadar üniversite sıralamaları artıp düşeceği hakkında bir tahmininiz var mi? Bir de dediğim gibi çalışmaya başlarsam erken mi olur?
Her sene kendine ait sıralamalar olur olağanüstü durumlarda olabilir ama ortalama olarak bir sıralama belirleyip ona göre çalışırsın. Örnek olarak ben tercih yaptım 4senedir hep aynı kapatan yer ve 4 senedir düşüşte olan yerler gelmedi yani ne olacağı belli değil .

Geri
Yukarı