YKS koçlugu hakkında tavsiye

semihsevinc

Centipat
Daha fazla  
YKS hazırlancam ve mezuna bıraktım bir destek almak istiyorum, YKS koçlugu bana daha uygun, evden çalışacağım önerebileceginiz koç var mı? Ya da verebileceginiz başka bir tavsiye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verebileceğim bir tavsiye, koç almaman yönünde olur. YouTube'da ders anlatan kaliteli hocalar oluyor ve genellikle koçlar da para tuzağı oluyor. Ne yaptıkları belli değil. Eksikliklerini tespit et ve konu başına en az 50-100 arası soru çözmeye çalış. Haftalık ve aylık tekrar yapmayı da unutma.

Koçluk senin yerine ders çalışmıyor hocam. Senin açıklarını senden iyi başkası da bilemez. Açık kütüphane olmadığın için. Eğer ben kendi açıklarımı biliyorum veya bulabilirim diyorsan üstüne de çok rahat yönelirsin. Hem bu senin kendine mukavemet yeteneğini önemli ölçüde geliştirir hem de ileride hayatında çok işine yarar bu yetenek. Ders çalışma olsun, sorunları belirleyebilme olsun, her türlü herkesten bir adım önde olursun.

Ben yine de destek almak istiyorum, yanımda birisi her gün ilgileniyormuş gibi yapsa bile yardımı dokunur diyorsan, koçluk alabilirsin tabi ki. Bu durumda işine de yarar kısa vadede.

Koçluk almanı öneriyorum. Programsız paldır küldür çalışırsan çalışmanın bir önemi kalmaz. Tabii kendin program yapabiliyorsan gerek yok.

Geri
Yukarı