YKS için çalışma arkadaşı ve ders programı önerisi

yunus159tr

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıf olarak sayısal hedefim 100 bin. Hem çalışma arkadaşı olacak veya ders çalışma programında kaynak, kanal önerisi ve günlük çalışma ile ilgili yardım edebilecek var mi dostlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
11. sınıf olarak sayısal hedefim 100 bin. Hem çalışma arkadaşı olacak veya ders çalışma programında kaynak, kanal önerisi ve günlük çalışma ile ilgili yardım edebilecek var mi dostlar?
Hedefini ilk 30 tut. Ben 12. Sinifta basladim calismaya 10 yaptım. Sen 11de başlıyorsun. Kendini kucumseme ya da etrafindaki kotu yapanlara bakma. Kendine guven en iyisini hedefle. Sana önerim matematiği saglam tut. Asla geride kalma matematikte. Şuan vaktin varken tyt bakmani sinav zamani ayt ile ugrasmani tavsiye ediyorum.

Şuanda TYT konularını bitirebildiğin kadar bitirmeye çalış. Hakim olmadığını düşündüğün konulara iyice yönel şuan, TYT denemelerine başladığın zaman süreleri yetiştirebilmek için pek çok strateji kurman gerekecek (Hangi dersten başlayıp hangi derste bitirmen gerektiğine kadar.) ve konuları önceden bitirmiş olman bu yönden çok önemli. Sınavlarda normal süreden daha az bir zamanda bitirebilmek için kendine hedefler koy zira zorlandığın sorulara geri dönmen için zamanı da iyi yönetebilmen gerekecek. Bunu deneme zamanlarında çöze çöze oturtacaksın.

Şuan AYT konusunda özellikle Fiziğin 11 konularını anlamaya çabala. Şuan için en ağır konu onların içinde diğer sayısal derslere kıyasla. Matematikten pek çok soru tarzını kavramaya çalış. Sınav senesi "Biz bunu yapamayacağız galiba ya, olmuyor bir türlü yapamıyorum." diyen pek çok insan çıkacak. Onları duymazdan gelip zorluklara göğüs germen gerekecek. Sınava kadar psikolojik de bir mücadele bu unutma o bakımdan moralini bozmamak için yapman gereken fedakarlıklarını çekinmeden yapmalısın.

En önemlisi bunun sonsuza kadar süreceğini unutma, ne kadar çabalarsan o kadar emeklerinin karşılığını alacaksın. Sınava kadar inancını sakın kaybetme, aklına koyduğun sürece kesinlikle başarabilirsin!

Geri
Yukarı