YKS İçin Çalışma Programı

Cem Sonışıl

Hectopat
Çalışmaya hardcore bir şekilde başlayacağım ancak belli bir düzenin olmadığı için düzenli çalışamıyorum. Aşırı karışık çalışıyorum. Geçen sene sınava giripti başarılı bir sonuç alan biri bana çalışma düzenini atabilir mi mümkünse? Vereceğiniz tavsiyelerde varsa dinlemek isterim. Çok teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmaya hardcore bir şekilde başlayacağım ancak belli bir düzenin olmadığı için düzenli çalışamıyorum. Aşırı karışık çalışıyorum. Geçen sene sınava giripti başarılı bir sonuç alan biri bana çalışma düzenini atabilir mi mümkünse? Vereceğiniz tavsiyelerde varsa dinlemek isterim. Çok teşekkürler şimdiden.
Açıkçası sonucum başarılı mı bilemem ama CBÜ Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandım. Tavsiye vermek gerekirse düzenli çalışma bu işin anahtarı ne yazık ki o yüzden o sorunu bir an önce halletmelisin. Çalışma programında da her gün 2 sayısal ve 1 sözel dersi ele almalısın şöyle örneklendireyim Pazartesi Matematik ve Biyoloji sözel olarak da felsefe olabilir matematik ve fiziği aynı güne koymamanı tavsiye ederim çünkü beynin yorulur bu sefer de çalışman yabana gider. Salı Kimya ve Fizik ardından sözel olarak Türkçe olabilir eksiğin nerede ise paragraf veya dil bilgisi..
Çarşamba Matematik ve Biyoloji daha sonra Coğrafya bakabilirsin gibi gibi
Ancak konu analizlerini çok iyi yapman lazım nerede eksiğin var bir an önce bunları tespit etmelisin. Ha tavsiye olarak da sakın şu kadar soru çözmeniz lazım diyenlere kulak asma çünkü soru sayısı değil konuyu ne kadar kavradığın önemli bu yolda. Derse oturuken okul gibi yapabilirsin 40 dk ders 10 dk mola gibi sana kalmış bazı arkadaşlarım aralıksız 3 saat çalışmayı seviyordu ama ben sıkıldığım için bu kadar çalışamıyordum ara vermeyi tercih ediyordum. Ben temel liseye gittim bize aylık soru planı verdiler daha doğrusu konu planı biz orda hangi konuda eksik isek ordan daha fazla tekrar yapmaya çalışıyorduk elimizden geldiğince. Ama en önemlisi düzenli çalışma alışkanlığı kazanmak çok kolay olan konular bile tekrar etmediğinde gözünde devleşiveriyor Yeni nesil soru ara tyt matematikte baktıysan eğer paragraf soruları vardı bu yıl o yüzden hızlı okumaya alış bol bol paragraf sorusu çöz dinlenme amacı ile yapılabilir bu.Bir de çalışırken strese girme aile baskısı var mı bilemiyorum ama birkaç arkadaşım bu yüzden hakkettiği yerden daha aşağıya gitti. Ben içimden elimden gelenin en iyisini yapıcam diyordum mesela öyle yapmaya çalış moodunu yüksek tut.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bu yıl ki sınavında başarılar diliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı