YKS için ders çalışmamak

Ahmetx0b

Femtopat
Daha fazla  
Yeter.

Bazı şeylerimi dökeceğim burada.

Bu sene YKS'ye gireceğim. Ama hala ders konusunda gevşeğim, çok vurdumduymazım.

Çalışmalarım var ama az, yetmiyor.
Daha fazla çalışamıyorum. En fazla 1 saat doğru düzgün çalışabiliyorum.

Bir şey yazar mısınız?

Yeter.

Bir şey yazar mısınız?
Şehrinizde belediye kütüphanesi vardır oraya gitmenizi tavsiye ederim. Ben de sizle aynı dertten muzdariptim kütüphane gerçekten işe yaradı. İçeride telefona ve bilgisayara bakamadığımdan dikkatimi dağıtan şeyler olmadı.

Yeter.

Bir şey yazar mısınız?
Algıyla ve alışkanlıkla alakalı bir durum. Daha önce hiç 50-60-70-80 kilo kaldırmayan bir sporcunun aniden 100 kilo kaldırmasını bekleyemezsin. Öncesinden çalışma alışkanlığını ve dsiplinini kendine alıştırman gerekiyor. Normal düzeninde hiç ders çalışmıyorken birden günlük 7-8 saat ders çalışma rutinine sahip olamazsın tabi. Başlarda azar azar saatlerde çalışarak devam et birden kendine yüklenme. Zor olacak ama algını yönetmen gerekiyor.

Şehrinizde belediye kütüphanesi vardır oraya gitmenizi tavsiye ederim. Ben de sizle aynı dertten muzdariptim kütüphane gerçekten işe yaradı. İçeride telefona ve bilgisayara bakamadığımdan dikkatimi dağıtan şeyler olmadı.

Dershaneye gidiyorum. Dershaneye girerken telefonu versem. Verirsem geri vermezler. Böylece telefondan uzak kalabilirim. Etüte çıkar ders çalışırım. Olur herhalde.

Ciddiyetin farkına varmadan çalışamıyordum ben de.

Nasıl farkına vardınız?

Ciddiyetin farkına varmadan çalışamıyordum ben de.

Nasıl farkına vardınız?

Elinden geleni yaptıktan sonra gerçekten takma. Çalışmalarının meyvesi bir anda gelmiyor.
Aylarca AYT Matematik çalışmama rağmen 13 net bile zor yapıyordum ama YKS AYT Matematik'te 28 net yaptım. Halbuki dershanem trigonometri çalışmayın en son öğreticez diye diye bekletmesine rağmen, orası ayrı konu..

Belediye kütüphanesi önerisine sonuna kadar katılıyorum bu arada.

Dershaneye gidiyorum. Dershaneye girerken telefonu versem. Verirsem geri vermezler. Böylece telefondan uzak kalabilirim. Etüte çıkar ders çalışırım. Olur herhalde.

Nasıl farkına vardınız?

Nasıl farkına vardınız?

Mezuna kalmıştım ve hayatımı düzene kurtarmanın yolu maalesef YKS'den geçiyor. Kötü bir hayatım var ve düzgünce yaşamak istiyorum. Çıkış yolu sınavda.

Geri
Yukarı