YKS için ders programı hazırlamak

elon_muskk

Hectopat
Merhaba, sayısalda 297k yaptım ve mezuna kaldım. Ders programı nasıl oluşturacağımı bilmiyorum. TYT için kanalları belirledim lakin günümün nasıl geçireceğimi bilmiyorum.
TYT Mat:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Mert Hoca)
TYT Fizik:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(VIP Fizik)
TYT Kimya:

(Görkem şahin)

TYT Biyoloji: Selin hoca düşünüyorum ama emin değilim. Önerilerinizi bekliyorum.

Türkçe Dil bilgisi: Türkçenin matematiği veya Rüştü Hoca hangisi karar vermedimm.

TYT-AYT Geometri: Kenan Kara veya Eyüp B. Geometri hangisi karar vermedim.

Daha çalışmaya başlamadım. Ders programı işini halledince başlayacağım. Kitapları da temin edeceğim.

AYT çalışmaya ne zaman başlayacağım? Sabah kalkınca paragraf çözüp sonra kamp videolarını mı izleyeceğim? Günde kaç video izleyeceğim? Bu gibi sorulara yanıt arıyorum. Kısaca sizden ders çalışma programı yapmanızı istiyorum, çünkü hiç kafam almıyor program yapmada. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu alanda iyi olan birisi de varsa etiketlerseniz sevinirim.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Sabah kalkar kalmaz kahvaltını yapıp derslerin başına otur. İstersen videoların tamamını öğleden önce bitir, öğleden sonra da testlerini çöz. İstersen de her konuyu bitirdiğin zaman testini çözüp öyle devam et. Günde 3 dersten birer konu bitirmen yeterli olur.

Ayrıca izleyeceğin video sayısı o konuyla ilgili ne kadar video varsa o kadar olsun. Yani 1 tane izleyip de konuyu yarıda bırakma. TYT'yi bitirnce AYT'ye başlarsın.

TYT'yi bitirnce AYT'ye başlarsın.
Çoğu kişi TYT matematik ilk 12 konu bitince AYT çalışmaya başlanmalı diyor ama ?

Günde 3 dersten birer konu bitirmen yeterli olur.
Böyle yapmak yavaş olmaz mı ? Tüm derslerden günde 1 konu bitirmek olur mu ?
Sabah kalkar kalmaz kahvaltını yapıp derslerin başına otur. İstersen videoların tamamını öğleden önce bitir,
Önce paragraf mı çözmeliyim ? Sanırım ders videolarını bitirdikten sonra test çözmek daha iyi aynı dershane gibi olur gibime geliyor.

AYT çalışmaya ne zaman başlayacağım?
Eylül'e kadar bir kere TYT'yi bitir eğer önceden başladıysan. Yeni başlıyorsan Kasım'a kadar bitir. Sonra AYT. En geç Ocak'ta tamamen AYT odaklanırsın. Gri Koç böyle diyordu.

Çoğu kişi TYT matematik ilk 12 konu bitince AYT çalışmaya başlanmalı diyor ama ?
İlk 12 konudan sonraki konular AYT konuları zaten. (Fonksiyon, polinom vb.)

Eylül'e kadar bir kere TYT'yi bitir eğer önceden başladıysan. Yeni başlıyorsan Kasım'a kadar bitir. Sonra AYT. En geç Ocak'ta tamamen AYT odaklanırsın. Gri Koç böyle diyordu.

İlk 12 konudan sonraki konular AYT konuları zaten. (Fonksiyon, polinom vb.)
Çalışmaya daha başlamadım. TYT bittikten sonra mı AYT başlanmalı tam anlayamadım.

Her gün Türkçe çalışmayacağın için Türkçe çalıştığın günler konuyu bitirip 1 tane paragraf testi çözersin.
Her gün tabii ki dil bilgisi çalışılmaz da her gün paragraf çözmem gerekiyor değil mi ?

Yapabilirsen tüm derslerden günde 1 konu bitirebilirsin. Sana kalmış.
Yani olması gereken ne ? Kaç tane ders çalışmalıyım ?

Selin Hoca candır, TYT-AYT için en güzel şekilde analiz edilmiş, detaylı, akılda kalıcı konu anlatımını o yapıyor ilk ondan izleyip sonra biraz daha önemli kısımların üstünde duran az ama öz olan Dr.Biyoloji'yi tercih edebilirsin.

Geri
Yukarı