YKS için ders programı tavsiyesi

Kanka şimdi şöyle yapıyorsun eve geliyorsun eve geldiğin gibi senin durumunda kendimi düşünüyorum eve ilk geldiğimde eğer yemek yemediysem, yemeğimi yerdim, dinlenirdim ve sonrasında çayımı alıp. Hemen sayısal derslere koşardım ilk önce kafanı dinlendikten sonra sayısala patlatırsan eğer daha verimli olur. Daha sonrasında sözel dersleri yapabilirsin, örneğin ilk önce matematik sonra fizik, kimya, biyoloji, Türkçe sıralamsıyla 15 dk arayla(isteğe bağlı)yapabilirsin. Kendini sakın kandırma Excel'den şerit çek böyle rahat rahat geniş geniş olsun, günlük olarak sayısal(mat, fizik, kimya, biyoloji)+Türkçe'den ne kadar soru çözdüğünü oraya yaz. Bu sayıyı giderek arttır sevdiğin branşlardan genelde bu tarzda daha fazla soru çözülür sakın yapma bunu sevdiğin branş varsa zaten onu yaparsın onu stabilleştir abartma. Bu dediğim tarzı benim şu anda hacettepede okuyan kuzenim kullanmıştı, gerçekten verimli olduğunu söylemişti kendisi.
dostum zaman ayırdığın için teşekkür ederim fakat o 15 dk olayını anlayamadım,biraz daha açabilir misin?

Yks serüvenini atlatmış biri olarak ben de naçizane öneri vereyim: Soru sayımı yapma. Kaliteli sorular çöz kaliteli kaynaklar kullan. Yemekten en erken 45dk sonra ders çalışmaya başla. Akşam yemeğini az ye. Karbonhidrat ağırlıklı besinlerden uzak dur.

Ne demek ben teşekkür ederim. Dostum şimdi senin bölümün bir tık daha zor diğer bölümlere nazaran. Matematik'ten fiziğe veya başka derse geçerken ara verirsen daha iyi olabilir diye düşündüm ama istemiyorsan ara vermeyebilirsin. O yüzden isteğe bağlı dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı