YKS için dershane gerekli mi?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
11.sınıfım.
Okul derslerim iyi.
Evde TYT'ye başladım.
İlk 10 bin hedefim var.

Okulda aklı başında olan bir sınıf var oradaki 5 kişi (benim arkadaşlar) hariç herkes dershaneye gidiyor. Geçen sene de en az 15 20 kişi gidiyordu. 9.sınıfta da giden bir iki kişi vardı.

Ben 12'de bile dershaneye gitmeyecektim aslında ama sınıf ve İngilizce hocam kafamı karıştırdı. Bu seneden gidin faydanıza olur ve daha ucuz olur dedi.
LGS zamanı gitmiştim ama işime yaramamıştı. Aileme yük olmak istemiyorum. Üzerine bir de kazanamazsam kötü olur. Ailemin maddi durumu iyi. İstesem yazdırırlar ama istemiyorum bana pahalı geliyor.

Öneriniz nedir? Evde çalışsam da olur mu?

Dershane cidden yoruyor ama iyi eğitim veren bir dershane seçersin çok daha verimli ders çalışabilirsin, yorgunluğunu kaldırabilirsen git bence.

Evde daha rahat ve verimli çalışabilecekseniz gerek yok.

Çalışadabilirim çalışamaydabilirim. Aileme bağlı. Bir kütüphaneye gitsem veya evde yalnız olsam çok iyi çaalışırım mesela.

Dershane bana göre zaman kaybı. Evde çalışamıyorsanız gidin onun dışında pek bir verim alamazsınız.

İşte çalışırım da dediğim gibi ev biraz sıkıntı oluyor. Kütüphaneye mi gitsem?

2025 YKS diye blog açmıştım. Oraya bakarak hazırladığım kaba taslak programa bakabilirsiniz. Daha iyi yorum yapabilirsiniz. Mesela ne yapıp edip o programı uygulasam nasıl bir sonuç alırım?

Düzenli, aksatmadan çalışırsanız sıkıntı olmaz. Sadece eksik olan bir ders olursa o dersten 1-2 tane konuyla alakalı vs özel ders almanız yeter diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı