YKS için soru bankası önerisi

HD4450

Kilopat
Hocalarım, birkaç tane sorum var. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
TYT nedir?
AYT nedir?
Bunlara kaçıncı sınıfta giriyoruz?
Nasıl sorular var?
9. sınıf mekatronik öğrencisiyim ama ben mekatronik mühendisliğini istemiyorum. Aslında istiyorum, o da hoşuma gidiyor ama benim ilgili olduğum bölüm yazılım.
Yazılım mühendisliği okumak istiyorum ama yabancı dil, edebiyat, derslerim kötü, diğer derslerim de ortalama. Bana o sınavlar için soru bankası önerir misiniz?
Hocalarım, birkaç tane sorum var. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
TYT nedir?
AYT nedir?
Nasıl sorular var?
9. sınıf mekatronik öğrencisiyim ama ben mekatronik mühendisliğini istemiyorum. Aslında istiyorum, o da hoşuma gidiyor ama benim ilgili olduğum bölüm yazılım.
Yazılım mühendisliği okumak istiyorum ama yabancı dil, edebiyat, derslerim kötü, diğer derslerim de ortalama. Bana o sınavlar için soru bankası önerir misiniz?

Hocam siz anlıyordunuz okul ile ilgili konulardan @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Temel yeterlilik testi. 9 ve 10. sınıf konularını kapsıyor.

Alan yeterlilik testi. 11 ve 12. sınıfı kapsıyor.

Girebilmek için en kötü 12. sınıf olman lazım. Onun dışında istediğin kadar her sene girebiliyorsun.

Nasıl sorular var?
Daha çok anlama dayalı, uzun sorular var.

9. sınıf öğrencisiysen ben şahsen Matematiği iyi tutmanı öneririm. Matematik olduktan sonra bir şekilde halloluyor zaten. Matematik için Aktif Matematik kitabını, işlem hızını arttırmak adına da öylesine Antrenmanlarla Matematik 1 çözülebilir.

Bunları yaptıktan sonra 9. sınıf konularını sağlam tutsan yeterli olacağını düşünüyorum. Çap vs. gibi yayınlarının sınıf seviyesindeki soru bankaları da alınabilir.

@Abdullah_Kadir, 2023'te sistem büyük ihtimalle değişecek ve YKS'yi aratacak. Açıkçası öyle düşünüyorum, her yıl giren sayısı artıyor. Eleyiciliği illaki artacaktır. Giren sayısının artmasından ziyade rakipler dişli ve çok çalışıyorlar. Bu sene bu kadar zor olmasının sebebi bence buydu zaten. Yığılmanın önüne geçtiler, bu sene sıralamasından şikayetçi olan ben görmedim. 2020 sınavında şikayetçi çoktu mesela.

Geri
Yukarı