YKS icin tavsiyeleriniz, tecrübeleriniz nelerdir?

Konu eksiğin varsa yavaş yavaş bitirmeye çalış zira sıcak hava geldiğinde artık konulara çalışmaktan baygın olacaksın. Bol bol branş denemelere asıl. Kendine çok olmasa da stres yükle, stres senin sınava olan ciddiyetini arttırır, dinç tutar.

Önceden de yazmıştım, gene yazacağım. Herkesin kaçınılmaz olarak "yeter artık, gerçekten çok bunaldım, başlarım sınava da kitaba da" diyeceği bir an vardır, illa olacaktır.

Eğer bu hissiyat geldiği anda çalışmayı bırakırsanız bir daha geri toparlayamazsınız. Bu şekilde gümleyip yerleşemeyen çok kişi biliyorum. Sınav işi sabır işi. Bu da biraz parti sloganı gibi oldu ama maalesef bu iş böyle.

Bu sene YKS'ye gireceğim. Üzerimde çok olmasa da gerilim var.
Tavsiyeleriniz ya da tecrübelerini dayanarak bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı?
Kalemi iki yandan aç şekeri suyuna at çalkala silgiyi paketinden çıkar sırayı sil temizle işlem alanı aç kendine suyunu sıranın yanına yere koy, Allah korusun optiğe falan dökülme ihtimaline karşı. Bunun dışında bu saatten sonra AYT yardırın TYT konusu ile uğraşmayın sakın.

Kalemi iki yandan aç şekeri suyuna at çalkala silgiyi paketinden çıkar sırayı sil temizle işlem alanı aç kendine suyunu sıranın yanına yere koy, Allah korusun optiğe falan dökülme ihtimaline karşı. Bunun dışında bu saatten sonra AYT yardırın TYT konusu ile uğraşmayın sakın.

Hocam sadece biyoloji kaldı. TYT matematikte konu eksiğim çok az diyebilirim sadece hatırlatmaları yapacağım. Ondan sonra çapraz yöntemle AYT yardırıcam aralarda da her haftada bir olarak TYT denemesi. Her iki TYT denemesi arasında 1 veya 2 kez TYT matematik ve TYT fen denemesi çözeceğim.

Geri
Yukarı