YKS ile yazılım aynı anda gider mi?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
11. sınıfım. Seneye YKS sınavına gireceğim, bilgisayar veya yazılım mühendisliği istiyorum. Siber güvenlik olma hedefim var. Derslerde çok fazla konu eksiğim var. Temelim bile yok. Sizce YKS'ye kadar hem ders hem yazılımmı çalışmalıyım. Yoksa YKS'ye kadar tamamen ders çalışıp YKS'den sonra mı yazılıma başlamalıyım?

11. sınıfım. Seneye YKS sınavına gireceğim, bilgisayar veya yazılım mühendisliği istiyorum. Siber güvenlik olma hedefim var. Derslerde çok fazla konu eksiğim var. Temelim bile yok. Sizce YKS'ye kadar hem ders hem yazılımmı çalışmalıyım. Yoksa YKS'ye kadar tamamen ders çalışıp YKS'den sonra mı yazılıma başlamalıyım?
İki yıllık mezunum aynı şeyleri hedefliyorum. Bu yıl hiç bilgisayar başına oturmadım ve ders çalışıyorum. Size tavsiyem de aynı şekilde olur. Siber güvenlik alanında hangi alanlarda kendinizi geliştiriyorsunuz? Bilgilerinizi taze tutmak adına yabancı içerikleri takip edebilirsiniz boş vakitlerinizde.

İki yıllık mezunum aynı şeyleri hedefliyorum. Bu yıl hiç bilgisayar başına oturmadım ve ders çalışıyorum. Size tavsiyem de aynı şekilde olur. Siber güvenlik alanında hangi alanlarda kendinizi geliştiriyorsunuz? Bilgilerinizi taze tutmak adına yabancı içerikleri takip edebilirsiniz boş vakitlerinizde.
Bilgisayar programcılığı mezunu musun ? Öyleysen eğer genel olarak nasıl bir bölüm anlatır mısın dostum.

Bilgisayar programcılığı mezunu musun ? Öyleysen eğer genel olarak nasıl bir bölüm anlatır mısın dostum.
Hayır, liseden mezunum iki yıldır çalışmadığım için gitmedim. Önlisans bölümü hedefliyorum bu yıl. Çeşitli yerlerde cloud teknolojileri, AI teknolojileri gibi bölümler açılıyor bu yıl. Geçtiğimiz sene Siber güvenlik bölümleri açıldı üç dört üniversitede fakat puanları yüksek.

Hem bilgisayar programcılığı mezunu hem de şu an bilgisayar mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olarak şunu söyleyeceğim. Mühendisliğe oynayın.

Mühendislik beni aşar hocam matematiği özellikle yapabileceğimi sanmıyorum o yüzden okursam bilgisayar programcılığı düşünüyordum.

Şu an Python öğreniyordum hocam. Sanırım bırakıp tamamen derslere odaklanacağım.

Geri
Yukarı