YKS ilk 10 bin nasıl yapılır?

egedu2

Hectopat
Arkadaşlar selam. Şu an 11.sınıfım ve bugün kafama dank etti artık bir şeylerin farkına varıp çalışma kararı verdim. Ailemin yüzünü kara çıkarmamak için ilk 10-20k ya girmek hedefim(çalışırsam yapamayacağım şey yok). İlk dönem saldığım için notlarım kötü geldi ama önümüze bakmayı istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim nasıl çalışmalıyım 15 tatilde tüm konuları baştan nasıl ilerletmeliyim? Günlük ne kadar çalışmamı öneririsiniz ve ne stilde çalışmamı önerirsiniz?

15 tatilde işlediklerini ve gelecek konuların bir kısmını (en azından ilk sınavlarda çıkabilecek olan) bitirirsen rahat edersin onun dışında sayısalsan TYT matematik branş denemeleri çözmeye çalış. Edebiyatı da paragraf çözerek götürürsün.

Arkadaşlar selam. Şu an 11.sınıfım ve bugün kafama dank etti artık bir şeylerin farkına varıp çalışma kararı verdim. Ailemin yüzünü kara çıkarmamak için ilk 10-20k ya girmek hedefim(çalışırsam yapamayacağım şey yok). İlk dönem saldığım için notlarım kötü geldi ama önümüze bakmayı istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim nasıl çalışmalıyım 15 tatilde tüm konuları baştan nasıl ilerletmeliyim? Günlük ne kadar çalışmamı öneririsiniz ve ne stilde çalışmamı önerirsiniz?

Alandan bağımsız matematik ve Türkçeye başlayın. Özellikle Türkçede paragrafı iyice çözün.
Matematikte problemler ve AYT'nin temeli konuları bilirseniz zaten kafadan 15 net, yazın da geo+fenle TYT tarafını bitirirsiniz.
Sayısalsanız biyolojinin konuları için kısa notlar çıkarın. Kimya için TYT bilmek şart. Fizik için de belli başlı konuları bilmeniz lazım. (iş güç enerji gibi.)

Hocam konudan bağımsız ama siz nasıl 60k yapmıştınız? Az bir sürede yapmıştınız.
Hocam edebiyattan böyle ezberlenecek yazarların listesini çıkardım çalıştım, Rüştü Hoca ve Türkçenin Matematiği'nden çalıştım. Tarihi halledemedim, kalan süreyle F/P çalışılacak bir ders değil dedim. Coğrafyayı genel kültürle fulledim 😅. AYT matta aslında kötü yaptım çünkü denemede 25 net bile görüyordum ama sınavda biraz panik yaptığımdan 15 net yaptım. Matematiğin Güler Yüzü'nden çalıştım. EA 60k biraz sürpriz oldu.

Günlük çalışma süresi ve çalışma stili kişiden kişiye göre değişir ama çalışma için en verimlisi bir kaynak kitap alarak oradan gitmek bence.
Not almakla çok vakit kaybedersiniz.

Onun dışında 12. sınıfa geçmeden TYT feni iyice bitirip üstüne her dersten 2 kitap çözüp AYT'ye geçin. Zaten birkaç ortak konu olduğu için. Kimyanın temel kanunları, çarpanlara ayırma, üçgenler gibi konular da AYT'de önemli olduğu için çok rahat edersiniz.

TYT Sosyal için internette kısa konu özetleri var onlardan faydalanabilirsiniz. Zaten çoğu zaman yorum sorusu gelir TYT Sosyal için. Bilmeyen biri bile kolaylıkla 10 net üstü yapar. Bu özetleri çalışır, üstüne TYT denemelerinden edindiğiniz bilgileri eklerseniz çok rahat 15 net üstü yaparsınız.

Onun dışında oturup çalışacaksınız işte osu busu yok bence bu işin.

Hocam edebiyattan böyle ezberlenecek yazarların listesini çıkardım çalıştım, Rüştü Hoca ve Türkçenin Matematiği'nden çalıştım. Tarihi halledemedim, kalan süreyle F/P çalışılacak bir ders değil dedim. Coğrafyayı genel kültürle fulledim 😅. AYT matta aslında kötü yaptım çünkü denemede 25 net bile görüyordum ama sınavda biraz panik yaptığımdan 15 net yaptım. Matematiğin Güler Yüzü'nden çalıştım. EA 60k biraz sürpriz oldu.

Nereye yerleştiniz?

Geri
Yukarı