YKS ilk 150.000 için kaç net gerekli?

TYT ortalama 50-60 arası yapıyorum. Fakat TYT matematik netlerim 15 civarı. AYT matematik 18 net. AYT fen konuları 5 net.
Yıldız teknik üniversitesi istatistik bölümünü istiyorum. Geçen sene 170.000 başarı sırası istiyormuş. Kaç net yapmam gerekir?
AYT fen ve TYT matematik için 2 haftada ne yapabilirim?

Geçen senenin verilerine bakmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Bence bu sınav 2019 ayarında olacak, ÖSYM geçen seneki hataya düşmez herhalde.
O yüzden YÖK Atlastan 2019 verilerine baktım. Son yerleşen 190.000 sıralama yapmış ve ortalama netler TYT 62, AYT 30. Yani AYT fen netlerinizi beşer beşer yaparsanız daha iyi olur.

Son düzenleme:
Kanka ben analiz yapmıştım zamanında.70 tyt 41 ayt ile 98k ya giriyorsun ki benim obp 77 daha fazla ise daha iyi sıralama yapabilirsin. Sıralama konusunda da sıralama sitelerindeki 2019 sıralamana dikkat edip okulların 2019 sıralamalarını baz al. Sağlıklı sonuçlar elde edersin.

75 TYT, 50 AYT girdim 99k geldi. Şaka gibi 😂 İnşallah bu sene geçen sene gibi olmaz.
Olacağını sanmıyorum. Geçen sene sınavdan çıkarılan konular, baraj puanlarının düşürülmesi gibi nedenlere bağlı olarak yığılma olmuştu. En azından bu sene yapılacak olan sınavda bütün konular var ve baraj puanları eski haline getirildi. Daha dengeli sıralamalar oluşur umarım.

Geri
Yukarı