YKS sayısal 25 bin sıralama için TYT ve AYT'de kaç net yapmak gerek?

lonitabunny

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben sayısal 12. sınıf öğrencisiyim lise bitince tahmini OBP notum 80 olacak. YKS de en kötü 30 bin sıralama istiyorum (İstanbul eczacılık) TYT ve AYT'de kaç net yapmam gerek? Lise ortalamamı hesaba katarak tahmini bir net söylerseniz cok memnun olurum 🥰

Her sene gereken netler değişiyor, şu gibi siteler kullanarak geçen senelerde nasıl sıralama yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Ayrıca bence hiçbir zaman "şu kadar net yapsam yeter" mantığını benimsemeyin, sınavı fullemeye odaklanın.

Her sene gereken netler değişiyor, şu gibi siteler kullanarak geçen senelerde nasıl sıralama yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Ayrıca bence hiçbir zaman "şu kadar net yapsam yeter" mantığını benimsemeyin, sınavı fullemeye odaklanın.

Evet biliyorum, ancak belirttigim gibi "tahmini" net sayısını merak ediyorum. Ona göre çalışma programımı şekillendireceğim.

Merhaba. Hesaplamalarıma göre aşağıdaki netler 80 OBP'de ilk 25.000 sıralama getirmiş (YKS 2023):
TYT Türkçe: 30 net.
TYT Sosyal: 13.75 net.
TYT Matematik: 35 net.
TYT Fen: 16.25 net.
AYT Matematik: 35 net.
AYT Fizik: 12.75 net.
AYT Kimya: 10.5 net.
AYT Biyoloji: 11.75 net.

Merhaba. Hesaplamalarıma göre aşağıdaki netler 80 OBP'de ilk 25.000 sıralama getirmiş (YKS 2023):
TYT Türkçe: 30 net.
TYT Sosyal: 13.75 net.
TYT Matematik: 35 net.
TYT Fen: 16.25 net.
AYT Matematik: 35 net.
AYT Fizik: 12.75 net.
AYT Kimya: 10.5 net.
AYT Biyoloji: 11.75 net.
cok tesekkür ederim

Merhaba arkadaşlar ben sayısal 12. sınıf öğrencisiyim lise bitince tahmini OBP notum 80 olacak. YKS de en kötü 30 bin sıralama istiyorum (İstanbul eczacılık) TYT ve AYT'de kaç net yapmam gerek? Lise ortalamamı hesaba katarak tahmini bir net söylerseniz cok memnun olurum 🥰
Yıldan yıla değişir. İnsanlar zor sınavı da gördü kolay sınavı da. 70 ayt çok çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı