YKS ilk 180-200 bin sıralama yapmak için ne gerekir?

UtkuRS

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Bayview
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem 1: Monster Abra A7 V14.2/I5 12500H/RTX 3050TI 4GB/16GB 3200MHZ RAM/1TB NVME SSD

Sistem 2:Toshiba NB200/ Intel Atom 280N/2GB RAM/120GB Seagate HDD
Ortaöğretim başarı puanım 96. Bu sıralamaya girmem için TYT ve AYT'den kaç net yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyelim ki ilk 200k yapan kişilerin netleri 100 tyt 50 ayt, bu durumda seninde o netleri yapman lazım. Yine başka bir durum düşünelim; ilk 200k yapan kişilerin netleri 90 tyt 50 ayt, bu durumda da o netleri yapman lazım. Mantığı anlamışsındır umarım. Anlamadıysan da özetleyeyim: Kimse sana kesin veya tahmini bir şey söyleyemez, her şey 200k yapacak kişilerin netlerine göre şekilleniyor. Kimse de onların yapacağı neti bilemeyeceğine göre cevap belli.

50-60 TYT, 40 AYT yapın 200 bin sıralama gelecektir. 96 ortaöğretim başarı puanı ile ilk 10 bin falan hedeflemeniz lazımdı aslında :D

Geçen sene benim için çok zorlu geçti. Ders çalışmaktan daha doğrusu masada oturmaktan soğur oldum. Üstüne de Malum Deprem. İstediğim bölüm gelmeyince mezuna bırakma kararı aldım. Şu anki netlerim geçen seneye daha kötü olduğu için de motivasyonumu kaybettim. Sınav Belirsizliğinden kurtulmak istediğim için de beklentimi çok daha düşürdüm :D

Diyelim ki ilk 200k yapan kişilerin netleri 100 TYT 50 AYT, bu durumda seninde o netleri yapman lazım. Yine başka bir durum düşünelim; ilk 200k yapan kişilerin netleri 90 TYT 50 AYT, bu durumda da o netleri yapman lazım. Mantığı anlamışsındır umarım. Anlamadıysan da özetleyeyim: Kimse sana kesin veya tahmini bir şey söyleyemez, her şey 200k yapacak kişilerin netlerine göre şekilleniyor. Kimse de onların yapacağı neti bilemeyeceğine göre cevap belli.

Kesin bir şey beklemiyorum açıkçası. Kabaca bir fikir edinmek istediğim için konuyu açmıştım.

Geçen sene benim için çok zorlu geçti. Ders çalışmaktan daha doğrusu masada oturmaktan soğur oldum. Üstüne de Malum Deprem. İstediğim bölüm gelmeyince mezuna bırakma kararı aldım. Şu anki netlerim geçen seneye daha kötü olduğu için de motivasyonumu kaybettim. Sınav Belirsizliğinden kurtulmak istediğim için de beklentimi çok daha düşürdüm :D
Önümüzde daha 2 ay var, çok rahat 100 bin sıralama yapabilirsiniz hocam ki temeliniz de varmış. Bence ipin ucunu bırakmayın, şu son 2 ay birazcık çabalayın :)

Önümüzde daha 2 ay var, çok rahat 100 bin sıralama yapabilirsiniz hocam ki temeliniz de varmış. Bence ipin ucunu bırakmayın, şu son 2 ay birazcık çabalayın :)
Elimden geleni yapacağım. Mesajınız Teşekkür ederim. 🙂

Kesin bir şey beklemiyorum açıkçası. Kabaca bir fikir edinmek istediğim için konuyu açmıştım.
Tahmini bir cevap vermek de dediğim gibi imkansız anca sınavdan sonra tahmin edilebilir. Geçmiş olsun ve başarılar dilerim. Son 2 ay kaldı elinizden geleni yapmaya odaklanın, böyle şeyleri her ne kadar düşünmemek zor olsa da düşünmemeye çalışın.

Son düzenleme:
Tahmini bir cevap vermek de dediğim imkansız anca sınavdan sonra tahmin edilebilir. Geçmiş olsun ve başarılar dilerim. Son 2 ay kaldı elinizden geleni yapmaya odaklanın, böyle şeyleri her ne kadar düşünmemek zor olsa da düşünmemeye çalışın.
Mesajınız Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı