YKS nedir?

Anlatamıyorum galiba. Bak şimdi okul diye bir şey var. Biliyorsun değil mi onu? Sonra lise var, üniversite var, başka okullar var.
İşte oradaki okul YKS oluyor. TYT, AYT ve YDT de lise, üniversite oluyor.
Pek düzgün bir açıklama değil ama anlatabilmek için böyle yaptım.
Sen hangi sınavlara gireceksen onun kitabını al.

Diğer soruların için ise bunu 3 kere okuyup sor. Diğer türlü cevaplamayacağım. Okuyup okumadığını yazdığın tek cümleden bile anlarım.

Anladım sadece YKS soru bankası konu anlatım kitapları gördüğüm için tekrardan böyle bir soru sordum belki yanlış anlamışımdır diye.

TYT ve AYT olarak ayrı ayrı kitaplar almalısınız. Her ders için ayrı kitap alınmalı.

Benim şimdi yazılım mühendisliği için AYT'de sayısal puan yapmam lazım TYT'den zaten tüm derslerden sorumluyuz YDT girmeyeceğim zaten kazanacağım zaman 1 yıl hacattepe de İngilizce hazırlık okuyacağım çok istiyorum bunların olmasını TYT-AYT soruları yıllar için de değişiyor ama konular değişmiyor öyle değil mi?

TYT-AYT soruları yıllar için de değişiyor ama konular değişmiyor öyle değil mi?
Sorular değişiyor ama konular da değişebiliyor. Müfredatı ve pandemi dönemi olduğundan yapılan açıklamaları takip etmeniz gerekiyor. Misal Matematik dersinde Türev diye bir konu var ve bu konunun içeriği yıllar içerisinde çok değişti. Bazı şeyler kalktı en basitinden.

Sorular değişiyor ama konular da değişebiliyor. Müfredatı ve pandemi dönemi olduğundan yapılan açıklamaları takip etmeniz gerekiyor. Misal matematik dersinde türev diye bir konu var ve bu konunun içeriği yıllar içerisinde çok değişti. Bazı şeyler kalktı en basitinden.

Çok saçma ya hepsine çalışırken değiştirilirse onca emek çaba boşa gitti demektir her yıl mı değiştiriliyor ?

Şimdi şöyle, normal şartlar altında (pandemi felan unutun) 9. sınıftan itibaren ne görüldüyse o geçerlidir. Sonradan şu konu kalktı olayı pek olmaz. Benim orada değişirden kastım sonraki 4 nesil için geçerli. Yani konuyu henüz görmeden kalkabilir ama siz gördükten sonra kalkma olasılığı ya da siz görmeden eklenme olasılığı çok düşüktür.
Pandemi döneminde ise istisnai olarak her an her şey değişebiliyor o yüzden siz her halükarda güncel açıklanan müfredatı öğrenin.

Geri
Yukarı