YKS netlerim düştü, moralim düştü

Bir adım daha atamayacak kadar yorulduğumu düşündüğümde Hume'un şu sözü aklıma gelir: "eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?"

Majoris.

Hocam sen bu şekilde devam et. YKS 2022 için mi çalışıyorsun? Yoksa YKS 2023 için mi?

2023 hocam. Şu an temel matematik ebob ekok problemdeyim bu bitince TYT matematik giriş kitabı alacağım ve artık geometri, Türkçe, fen derslerine de başlayacağım.

1642538870690.png

2018de girmişim sınava. Sayısal çıkışlıyım.

Size önerim paragrafa fazla önem vermemeniz 2 - 3 kaynaktan sonrası gereksiz olduğunu düşünüyorum onun yerine matematik eksiğinize odaklanın ben paragrafa çok önem vermeden 2021 TYT Türkçe de 30 net yaptım.

Hocam matematik için nasıl bir yol izlediniz?
Matematik Kulübü yayınlarının mor ve kırmızı kitaplarını çözmüştüm. İlave ders almıştım matematikten 2-3 ay kadar. Bir de lisede matematik hocam iyiydi.

En üstteki mesajıma bakıp bana ne önerdiğini söyler misin?

Sana önerim matematik netin o kadar düşükken bence Türkçeye odaklanma matematiğe odaklanırsan netin daha fazla artar çünkü matematikte muhtemelen 40 sorudan 20'sinin konusunu biliyorsun diğer 20 sorunun da konusunu öğrenirsen en azından netini 25 üstü yapabilirsin.

Sana önerim matematik netin o kadar düşükken bence Türkçeye odaklanma matematiğe odaklanırsan netin daha fazla artar çünkü matematikte muhtemelen 40 sorudan 20'sinin konusunu biliyorsun diğer 20 sorunun da konusunu öğrenirsen en azından netini 25 üstü yapabilirsin.

Teşekkür ederim. Peki feni dediğim gibi mi yapayım?

Geri
Yukarı