Çözüldü YKS puanı kaç yıl geçerli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

invinciblet28

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar. 2022 YKS'de sözelden 20k yaptım. 4 tercih yapmıştım 4.sü geldi, kayıt da yaptırdım ama bazı sebeplerden gidemedim şehir dışında diye. Soracağım şey ise şu : bu sene geçen seneki puanımla/sıralamamla tercih yapabilir miyim? Eğer yapılabiliyorsa şartları var mıdır, varsa nelerdir. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çözüm
Yapamazsın tercih yaptığın için. Yapmasaydın sadece TYT puanını kullanabilirdin ki onu da kaldırdılar. Artık öyle bir şey kalmadı.
Herkese selam. 2022 YKS'de sözelden 20k yaptım. 4 tercih yapmıştım 4.sü geldi, kayıt da yaptırdım ama bazı sebeplerden gidemedim şehir dışında diye. Soracağım şey ise şu: Bu sene geçen seneki puanımla/sıralamamla tercih yapabilir miyim? Eğer yapılabiliyorsa şartları var mıdır, varsa nelerdir? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Eskiden olan bir kuraldı o artık aldığın puan bir sonraki sene için geçerli değil.

Herkese selamlar. 2022 YKS'de sözelden 20k yaptım. 4 tercih yapmıştım 4.sü geldi, kayıt da yaptırdım ama bazı sebeplerden gidemedim şehir dışında diye. Soracağım şey ise şu : bu sene geçen seneki puanımla/sıralamamla tercih yapabilir miyim? Eğer yapılabiliyorsa şartları var mıdır, varsa nelerdir. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Hayir. Seçim yapmasaydinda. Puanın gidicekti.

Yapamazsın tercih yaptığın için. Yapmasaydın sadece TYT puanını kullanabilirdin ki onu da kaldırdılar. Artık öyle bir şey kalmadı.
2022 de tekrar kullanma kalktı.
Eskiden olan bir kuraldı o artık aldığın puan bir sonraki sene için geçerli değil.
Hayir. Seçim yapmasaydinda. Puanın gidicekti.
Teşekkür ederim arkadaşlar, sağolun.

Geri
Yukarı