YKS sınav binasındaki görevliye telefon teslim etmek

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selam, şu anda Istanbul/Kadıköy'de yaşıyorum ve YKS sınavı için Kocaeli'ne gitmem gerekiyor. Sınav yerimin Kocaeli'nde olmasının sebebi; birkaç ay önce orada yaşadığım için sınav yeri olarak da orayı seçmiş olmam.

Birkaç hafta önce sınav yerimi değiştirmek için araştırma yapmıştım fakat araştırma yaptıktan önceki gün, adres değiştirme başvurusu için son günmüş.

Ben şimdi sınav adresine giderken az 2 saat yolculuk yapacağım, dönerken de aynı şekilde 2 saat. Belki biraz daha fazla çünkü daha önce oraya hiç gitmedim ve sora sora gitmek zorundayım telefonsuz. Hem sorun sadece yol da değil, yol uzun olduğu için ve otobüs ile gideceğim için çok sıkıcı olacak. Biraz da notlarımı kontrol etmek istiyorum telefonda.

Peki neden "telefonsuz" diyorum?

Bildiğiniz gibi sınav binasına telefon vb. araçlarla girmek yasak. Ben de başka işletmelere güvenmiyorum açıkçası, telefonumun başına bir şey gelse yenisini maalesef alacak durumda değilim. O durumda olsaydım muhtemelen o riske girerdim.

Daha güvenilir olduğunu düşündüğüm bir fikrim var: Peki sınav binası içindeki görevliye teslim edebilme imkanım var mı? Daha önceden böyle bir deneyimi olan var mı?

Not: Sınava 3. girişim, ilk ikisinde başka bir işletmeye telefonumu bırakmıştım fakat şu an güvenemiyorum nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı