YKS sınavı için YouTube kanalı önerisi

Biyolojide konu çalışmak soru çözmekten çok daha önemli bana göre. Farklı tipte bir soru gelirse yorum yapabilmeni sağlayacak şey çok soru çözmüş olmak değil konuyu çok iyi biliyor olmaktır. Ben konuyu önce Selin Hoca'dan sonra Fundamentals'tan dinledim. O zamanlar Barış Hoca'dan haberim yoktu. 2 kanaldan dinledikten sonra Palme'nin konu anlatımlı kitabından da konuyu bir tur okuyup sonra yine Palme'nin soru bankasından o konuyu bitirip diğer konuya geçtim. Tüm konuları bu şekilde bitirmem 4 ay sürdü yaklaşık. Konular bittikten sonra Eis biyoloji föylerini aldım. Önce Barış Hoca'dan dinleyip sonra Eis'i çözüp en son Biyotik soru bankasını bitirme şeklinde konuları tekrar bitirdim. Bu sırada ramazanın başına gelmiştik. Son olarak Biyotik Biyokamp adında bir kitap var Ramazanda her gün bir konuyu kısaca tekrar edip bu kitaptan çözerek tekrar bitirdim. Son ay da sadece branş denemeleri çözüp kısa tekrarlar yaparak sınava girdim. Bu anlattıklarım biraz zahmetli gelmiş olabilir ama günlük 1 saat bile ayırmadan tüm bu anlattıklarımı yapmak mümkün. Sonuç olarak sınava girdiğimde biyolojiyi 4 kez baştan bitirmiştim. Sınavda da TYT ve AYT'de biyolojiyi tam yaptım.
Çok teşekkür ederim. Bende aktif biyoloji ve 345 biyoloji var ek olarak kaynak almama gerek var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı