YKS sınavında korona enfekte olacak öğrenci sayısı

Cimbomlu Wassup

Centipat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar bilindiği üzere 27 Haziran günü "yüksek öğretim kurumları sınavı" yapılacak ama korona virüs salgını ülkemizde 2.dalga yaşanmasına çok müsait sizce bu sınav sonrası vaka sayıları ne kadar artacak?

(kötü bir amaçla hazırlanmış bir konu değildir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
200 bin gibi vaka görmez isek iyi olacak kelle hesabı yapanlar yok mu ekonomi batıyor, ülke gidiyor moruk boşver insan olmasa da olur!
200 bin gibi vaka görmez isek iyi olacak kelle hesabı yapanlar yok mu ekonomi batıyor, ülke gidiyor moruk boşver insan olmasa da olur!

MSÜ'ye kendimi denemek için girdim. Yani biraz önlemler şov gibi geldi. Bina dışında yardımcı oldular, sınıf içlerinde de önlemler alınmıştı ama sınav bitti herkes merdivenlere hurra!!! Ne sosyal mesafe kaldı ne de önlem. Bulaşırsa o zaman bulaşır dedim kendime ve bir korku sardı açıkçası 😂

Girecek bir insan olarak enfekte olmama şansımızın çok düşük olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bizim yaşıtlarımız arasında bir sürü taşıyıcı var. Sınavın olacağı okula gelene kadar olan kalabalık, okul önündeki veliler, sınıfta iki gün üçer saat kapalı bir ortamda sınav. Üstelik maske de takmayacak çoğu insan maskeyle asla odaklanamıyorsun sınava imkansız. YKS'nin yapılması Türkiye'de Sürü Bağışıklığı Yönteminin uygulandığının en büyük kanıtıdır.

Girip göreceğiz bakalım, bakalım vaka grafiği ne halde olacak.
Maalesef 2 hafta sonra tabloyu göreceğiz .
Girecek bir insan olarak enfekte olmama şansımızın çok düşük olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bizim yaşıtlarımız arasında bir sürü taşıyıcı var. Sınavın olacağı okula gelene kadar olan kalabalık, okul önündeki veliler, sınıfta iki gün üçer saat kapalı bir ortamda sınav. Üstelik maske de takmayacak çoğu insan maskeyle asla odaklanamıyorsun sınava imkansız. YKS'nin yapılması Türkiye'de Sürü Bağışıklığı Yönteminin uygulandığının en büyük kanıtıdır.
40 milyon hastayı göze alması gerekir hükümetin sürü bağışıklığı için.

Maalesef 2 hafta sonra tabloyu göreceğiz .

40 milyon hastayı göze alması gerekir hükümetin sürü bağışıklığı için.

Çoğu insana artık yatış işlemi yapılmadığı evde geçirmesinin söylendiği bildirildi. Maalesef tarihteki en kötü kriz yönetimlerinden birini yaşıyoruz. Bazı ülkeler gibi yalnızca 1.5 ay tamamen karantina uygulayıp hazineden bunun için para ayırsak çok daha az zararla atlatılırdı bu süreç. Yarı karantina yarı normallikle olmadı, kriz kötüye gidince resmen komple sürü bağışıklığına geçtik. Fakat elimizde patlayacak gibi duruyor bakalım.

Geri
Yukarı