YKS sıralama mantığı nasıl işliyor?

lautrecsama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben EA'da 331 puan yaptım. Bu sene nere gelir diye bakıyorum. Puan olarak yetiyor ama sıralama olarak yetmiyor. Ben nasıl yapacağım tam anlatamadım ama anlayan vardır. Bunun mantığını anlatır mısınız?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    543,7 KB · Görüntüleme: 102
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Puanla da alır vs diyenler var ancak büyük üniversitelerde bu durum işlemiyor. Zaten talepleri çok sıralamadan kontenjanı kapatıyorlar hemen. Ancak ilk tercihe attığınız yer yazılabilir. 2. tercihe sıralama olarak muhakkak tutan bir yer yazın.

Puanla da alır vs diyenler var ancak büyük üniversitelerde bu durum işlemiyor. Zaten talepleri çok sıralamadan kontenjanı kapatıyorlar hemen. Ancak ilk tercihe attığınız yer yazılabilir. 2. tercihe sıralama olarak muhakkak tutan bir yer yazın.
bu sene farklı olur mu yoksa benzer şeyler mi görürüz

bu sene farklı olur mu yoksa benzer şeyler mi görürüz
çünkü puanın tutup sıralamanın tutmaması garip geldi merak ettim

Teşekkür ederim yardımlarınız için iyi günler diliyorum tek üzüldüğüm şey OBP'nin beni 30k geriye atması :/
Çok geriye atmış hocam, böyle olmasa şu an gözü kapalı ilk tercihinize girerdiniz, şans diyelim. Seneye bu geri atma daha da fazla olacak yığılmanın zararları. 0,05 OBP si düşük olanı 15-20K atar geriye seneye.

Yeni konular

Geri
Yukarı