YKS sözelde 350.000 puan yapmak ne kadar zor?

Makaleler
14
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, öncelikle hayır. Basit veya zor olması dersleri salmam anlamına gelmiyor.

Çizgi Film ve Animasyon hedefliyorum ve İstanbul'da devlet üniversitesinde bu bölüm yok, Vakıflar ise tam burslu puanları 330.000 ile 350.000 arası.

Merhaba, öncelikle hayır. Basit veya zor olması dersleri salmam anlamına gelmiyor.

Çizgi film ve animasyon hedefliyorum ve İstanbul'da devlet üniversitesinde bu bölüm yok, vakıflar ise tam burslu puanları 330.000 ile 350.000 arası.

Çalışana normal gelir ama çalışmayan için zor olabilir.

İlk edebi roman? Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat. Al sana bir AYT sorusu, bir sorun benden olsun 😉
Sözel AYT değil de Sayısal TYT beni korkutuyor.

Sözeli başaracağıma inanıyorum.

Açıkçası bu sıralamaya ulaşmak çok kolay olur. Elbette çalışırsanız orası zaten bilinen bir mesele. TYT matematik gözünüzü sözel alan için pek korkutmasın. 1 - 2 net bile yeterli. Geçen sene bir arkadaşım TYT matematiği hiç yapmadan 50000 civarında sıralama yapmıştı sözelde. AYT kısmında yüksek netlere ulaşmanız önemli.

Zor değil, TYT'yi iyi tutun. Biraz da AYT yapın, rahat gelir. Ayrıca hedef sıralamanız nedir? Çünkü puana göre net yorum yapmak yanlış olur.
20211016_100636.jpg

Aşağı yukarı sıralamaya ihtiyacım var. Şuan yetenek sınavı ile alım yapıldığı görünüyor ama çizimim kötü durumda, bir habere göre YKS 2022'de kaldırılıcaktı diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı