Sözelde 70K yapmak için ne kadar çalışmak gerekir?

alaz97

Hectopat
Daha fazla  
Sayısal okudum ama sözelim gayet iyi. Son sene sözele sardım ve sınava sözelden girdim sözelden TYT tarih ve Türkçe dısında konu bitirmedim okulda sadece TYT tarih vs dinledim. Yani bu sene neredeyse hiç calısmadım ama sözelde 160k sıralama yaptım. Sizce 50-70k yapmak için ne yapmam gerek? Daha doğrusu ne sırayla yapmam gerek hiç ders çalışma düzeni olan birisi değilim 2 hafta sonra dershaneye baslamayı düsünüyorum.

Sayısal okudum ama sözelim gayet iyi. Son sene sözele sardım ve sınava sözelden girdim sözelden TYT tarih ve Türkçe dısında konu bitirmedim okulda sadece TYT tarih vs dinledim. Yani bu sene neredeyse hiç calısmadım ama sözelde 160k sıralama yaptım. Sizce 50-70k yapmak için ne yapmam gerek? Daha doğrusu ne sırayla yapmam gerek hiç ders çalışma düzeni olan birisi değilim 2 hafta sonra dershaneye baslamayı düsünüyorum.
Tarih ve coğrafyaya bakın, Türkçe'den günde 15-20 paragraf çözün. Edebiyat'a abanın yeter sadece.

Çok da kasmana gerek yok. Düzenli 2-3 saat çalışma ile olabilecek bir şey.

Tarih ve coğrafyaya bakın, Türkçe'den günde 15-20 paragraf çözün. Edebiyat'a abanın yeter sadece.
Sadece kitap okuyup arada ders çalışsan bile gelir.
Çok da kasmana gerek yok. Düzenli 2-3 saat çalışma ile olabilecek bir şey.
Teşekkürler öneriler için sanırım tarih cografya ve tyt mata yüklensem iyi bişeyler yaparım. Bir de edebiyat türkce düzenli çözerim yeter de artar gibi

Merhaba. 80 OBP'de Sözel 70.000 sıralama yapmak için gereken netleri hesapladım (2023):
TYT Türkçe: 26.25 net.
TYT Sosyal: 8.5 net.
TYT Matematik: 2 net.
TYT Fen: 1.75 net.
AYT Edebiyat: 16.5 net.
AYT Tarih-1: 3.75 net.
AYT Coğrafya-1: 3.5 net.
AYT Tarih-2: 6.5 net.
AYT Coğrafya-2: 6.5 net.
AYT Felsefe Grubu: 6.5 net.
AYT Din Kültürü: 3.5 net.

Toplamda 38.5 net TYT, 46.75 net AYT ediyor.

Geri
Yukarı