YKS son 120 gün kala nasıl çalışılmalı?

Ugucema

Centipat
Daha fazla  
Sınava ortalama 120 gün kaldı. Bazı sebeplerden dolayı düzenli çalışamadım. Şu an TYT netim 60 civarında. Türkçe 25-27 (dil bilgisi yok), sosyal 12-13, matematik 18-20 (geometri yok), fen 5 civarında.

AYT'de matematiğe başladım. Bıyıklı Matematik'in kampıyla ilerliyorum. Günde 3 video izleyerek gidiyorum. Nisan ortasında falan bitiyor sonra da geometriden 4-5 net civarında konulara çalışacağım. Evde kendim çalışıyorum. Çoğu konuda bilgim var. Soru pratiğim yok. Kitap olarak SEL'im Hoca'nın kendi soru bankası var. Mikro orijinal, merkez yayınları, Bilgi Sarmal'ı şeklinde devam edip 3-4 kitaptan bitirmeyi planlıyorum.

TYT fiziği 20 şubat'ta bitirip barış'la fiziğin sıfırdan AYT fizik kampını izleyeceğim. 25 video ile 2 günde 1 video şeklinde. Nisan ortasında bitireceğim. TYT biyolojiyi ise mayıs ortası gibi bitirmeyi planlıyorum. Kimya hiç yapamıyorum. Kafa basmıyor. TYT'de yine 2-3 net anca geliyor kimyada ise sınava 1 ay gibi bir süre kala 3-4 net getirecek kadar çalışacağım. Hedefim TYT'de 65-70 civarı AYT'de 30-35 civarında. Sayısalda en kötü 180-200 bin isityorum. Kalan sürede yapılabilir mi? OBP 70.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geo yok ne demek TYT geomteri çok çıtır sorular oluyor bence ufakran üçgen, dörtgen vs girişip bitirebilirsin acilin basit geomtri kitabı var mesela ben onu çözdüm yüzeysel bir çalışma ile 2 3 net artar sakın çalışmayı salma eksik yerlere odaklan şunu da unutma TYT'nin hepsine bakmak lazım yani konu fark etmeksizin kolay soruları yakalayıp netleri toplaman lazım 120 gün gibi vs lerede takılma sınavdan 1 gün önce coğrafyanın kodları adlı kanalın çıkma ihtimali olan sorular videosunu izleyip TYT coğrafyanın çoğunu yapmıştım, fizikle barışta bayağı güzel kanal bende onu izlemiştim toparlıyacak olursak kalan sürede dediğin YKS sıralamasını yapabilirisin ama çalışmayı bırakmaman lazım herkesin saldığı yerlerde senin basman lazım son aylardaki çalışman sınavı çok etkiler bunu unutma diyeceklerim bu kadar şimdiden kolay gelsin inşallah gönlündeki üniversite olur. Not: Sınava kalan zamanda ne çalışmalıyım diye sağda solda araştırma yapıp zaman kaybetme direk çalış}

Geri
Yukarı