YKS tercihlerinde yardım

uopfirm

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bu sene YKS sınavına girdim 60k gibi beklemediğim bir sonuç aldım. Ailem mezuna kalmamı istemiyor şehir dışı istemiyor %50 burslulara izin veriyorlar. Ankara'da yaşıyorum. Hedefim yaklaşık 5 yıldır bilgisayar mühendisliği. Hal böyle olunca elimde çok iyi üniversiteler kalmıyor açıkçası. Tercih yaparken önümde iki yol var ve kafam gerçekten karışık. Ya Çankaya Üniversitesi-Ankara Medipol Üniversitesi %50 burslu bilgisayar mühendisliği yazacağım ya da Hacettepe matematik yazacağım. Aslında hepsini yazacağım ancak bunlar 80kdan aldığı için öne yazılanın ihtimali çok büyük. Yazılım-siber alanında ilerlemek istiyorum Hacettepe matematikde çevremde ve internette yazılıma yönelen çok fazla örnek gördüm araştırdığım kadarıyla 3 ve 4. sınıfta seçmeli derslerle Java, C vb. öğreniyorlar. Sizce ortalama bir özel de parayla bilgisayar okumak mı yoksa Hacettepe de matematik okuyup yazılım alanında gelişmek mi? Çok kararsızım sonuçta bir taraf Hacettepe. Yazılım konusunda okumadan da çok iyi yerlere gelen insanları görüyorum sizce matematik okumanın bana katkısı olur mu yazılım için yoksa direkt bilgisayar mühendisliği mi okumalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben direk bilgisayar mühendisliği öneriyorum zira 5 yıldır istediğiniz bir bölümde daha başarılı olacağınıza inanıyorum bunun yanında zaten ailenizde %50 burslulara izin vermiş, bence iyi bir özel üniversitenin %50 burslu bilgisayar mühendisliğine gitmelisiniz iyi sosyaller.

Ben direk bilgisayar mühendisliği öneriyorum zira 5 yıldır istediğiniz bir bölümde daha başarılı olacağınıza inanıyorum bunun yanında zaten ailenizde %50 burslulara izin vermiş, bence iyi bir özel üniversitenin %50 burslu bilgisayar mühendisliğine gitmelisiniz iyi sosyaller.

Medipol sizce iyi mi? Bende biraz ön yargı oluşturdu çevrem.

Yeni konular

Geri
Yukarı