Çözüldü YKS-TYT geçen seneki puan kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emil Breivik

Kilopat
Daha fazla  
Geçen sene -2022- girdiğim TYT sınavında biraz daha iyi sıralama yaptım ve o sene hiç tercih falan yapmadım. Bu sene girdiğim sınavda ise geçen yıla göre biraz daha kötü bir sonuç yaptım. Sanki geçen yıllarda geçen senenin puanı, sıralamasıyla tercih yapılabiliyor diye hatırlıyorum ben. Sormak istediğim asıl şey; lisedeki alanım olan elektrik bölümünü tercih etmek için geçen seneki yani 2022 YKS-TYT sınavının sıralamasını, puanını bu yıl kullanabilir miyim tercih yaparken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2022 yılına kadar devam eden 'TYT puanının sonraki yıla devretmesi' kuralının kaldırılmasını, ÖSYM Başkanı Halis Aygün şu ifadelerle açıklamıştı: 2021-YKS'de sınava giren adaylardan TYT puanı 200 ve üzeri olan ve bu puanı kullanmak isteyen adaylar, 2022-YKS'de bu puanlarını son kez kullanabileceklerdir. Bu yıldan sonra bu uygulama geçerli olmayacak.
2022 yılına kadar devam eden 'TYT puanının sonraki yıla devretmesi' kuralının kaldırılmasını, ÖSYM Başkanı Halis Aygün şu ifadelerle açıklamıştı: 2021-YKS'de sınava giren adaylardan TYT puanı 200 ve üzeri olan ve bu puanı kullanmak isteyen adaylar, 2022-YKS'de bu puanlarını son kez kullanabileceklerdir. Bu yıldan sonra bu uygulama geçerli olmayacak.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı