YKS zor soru kitabı önerisi

JessePinkMan09

Picopat
TYT-AYT matematik ve AYT fizik-kimya için zor test kitabı önerir misiniz? Çok da zor olup kafa patlatmasın, müfredatta olmayan gereksiz detaylar içermesin ancak artık kolay şeyler çözmek zaman kaybı oldu benim için. Sanırım orta ve zor arası tam ayarında olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kime göre zor tartışılır ancak Apotemi ve Acil'in çok zevkli soru bankaları ve fasikülleri var.
Apotemi gereksiz zor hocam. Saçma sapan detaylara giriyor.
Sana ne kadar zor gelir seviyeni bilmiyorum ama Acil Matematik TYT-AYT çözülmeden sınava girilmemeli olarak düşünüyorum.
Acil'in fasikülleri var soru bankalarını da almalı mıyım?

Bilgi Sarmalı ve Palme zor düzeydedir.
Palme kitapları kolay-orta seviyedir. Zor kitap istiyorsanız dendiği gibi Apotemi ve Acil matematikte zordur ama öğretir. Özellikle Acil Geometri ve Apotemi Fonskiyon benim çok işime yarmıştı. AYT Fizik için ise Esen 11 konu özetli ve Apotemi Modern Fizik 11 ve 12 olacak şekilde konu özetli bir şekilde çözülebilir ama ikisi de bol sorulu ( özellikle Esen 550 küsür sayfa ) kaynaklardır. Yine de bu ikisini bitirenin AYT fizikten sorusu kalmaz. Sene içerisinde kimya kaynağı çözmediğim için yardımcı olamayacağım o konuda ama :D
Bu arada MEB kitaplarını da kesinlikle atlamayın, özellikle 9-10 Coğrafya ve 11-12 FKB kitapları önemlidir. İsterseniz matematik kitaplarına da bakabilirsiniz.

@Camila hocam, ben Palme'nin kimyası kadar zorunu görmedim. Kimyanın Temel Kanunları ve Mol Hesaplamaları kısmında bayağı takılmıştım. Biyolojisi orta seviye. Özellikle grafik yorumlama soruları çok güzeldi.

Apotemi bence abartıya kaçıyor hocam. Mesela Sistemler fasikülü aşırı zor geldi bana. 2. dönemde çözmeyi düşünüyorum onu da. Fonksiyon ve LTİ fasiküllerini kesin çözeceğim. Akabinde problem kitabını da.

Bilgi Sarmalı'nın fiziği ve geometrisi çok zor gelmişti bana. Matematiğini de zor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı