YKS'de 1 senede ne yapılabilir?

cheperia

Decapat
Ortaokulu ve ilkokulu okul dereceleri ile geçirdim. Lisede ise tamamen saldım ve 3 seneyi sözlü notları sayesinde geçtim. 3 sene boyunca defter açtığımı hatırlamıyorum. Pek bir akademik hedefim yok daima çalışsam yapabileceğime inandım. İyi bir fen lisesine gidiyorum. Okul desteğiyle 1 senede sayısalda ne yapabilirim? (Derece hedefim yok, 40-50 binde bilgisayar mühendislikleri hedefliyorum.)

OBP etkenini unutmuşum. Ortalamalar 90-70-70, bu sene muhtemelen 90 üstü gelir. OBP'de ne kadar etkisi olur?

Obp evet etkisi olur ona dikkat et. Onun dışında 1 senede şimdi hemen başlayarak tabiri caizse içinden geçersin zamana takılma düzenli ve disiplinli çalışmaya odaklan gerisi bam bam bam.

Şu anki durumunu öğrenmek için oturup düzgünce bir deneme çözün derim. Az çok bir şey yaparsınız bence Türkçe ve matematikte. Ondan sonra oturup düzgünce çalışmak kalıyor size. Özellikle yazın elinizden geldiği kadar farkı kapatmaya çalışın, mesela TYT matematiği ve feni bitirmeniz sizi çok ileri taşır. Dönem başına en azından 50-60 TYT neti ile girmeye çalışın ki bu 40-50k hedefiniz gerçekçi olsun. AYT ise bambaşka bir mesele, TYT temelini hallettikten sonra ona da yavaştan başlamanız gerekir.

Geri
Yukarı