13 ayda YKS'de ne yapılabilir?

ismailabi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
11.sınıf öğrencisiyim, okulun kapanmasına 4 ay var, 1. dönemi kısmen yatarak ama yeri geldiğinde dinleyerek, çalışarak geçirdim ama eksiklerim var. 9 ve 10. sınıfta da durum aynı, yani temelim ne var ne yok, ortadayım. Şu an 11. sınıf sayısal dersleri için başlangıç kaynakları aldım, yavaştan başladım, çözüyorum. Elimdekileri 1-1.5 ayda bitirip bir üst seviye kaynakları çözüp kalan 1.5-2 aylık sürede de TYT matematik ve Türkçe kasmak istiyorum. Yazın ders çalışma gibi bir fırsatım olmayacak, bir işte çalışacağım. Seneyede 9 ay, yani toplam 13 ayım var. Dereceye oynamak istiyorum, neler yapmam gerektiğini bilmiyorum, plan kuramıyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Ve bu 13 ayda düzenli çalışmayla ilk 5.000-10.000 gibi bir sıralama yapmak mümkün müdür? (OBP'm tahminimce 76-77 bandında gelecek)
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğin neresi varsa yaparsın 13 ayda derece bile yaparsın 13 ay çok uzun bir süre.

TYT mat çalışıp 11. sınıf konularını iyi dinle. Derece bile yaparsın.

Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum işte, adım adım nasıl bir plan uygulamalıyım oturtamıyorum.

11'i boşlamadan hem TYT başla hem 11'i beraber götür. 11'i sağlam oturt. TYT kısmı kulak dolgunluğu kalsa bile yeter. Yazın tekrardan sağlam bir şekilde bitirirsin TYT'yi tekrardan 12'de ise 12'ye çalışırsın.

Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum işte, adım adım nasıl bir plan uygulamalıyım oturtamıyorum.

Bu sene sonuna kadar 11. sınıf ve TYT konularını bitir 1 tane soru bankası bitir her dersten kalan sürede de TYT'den deneme çöz ve AYT çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı