YKS'de bir yere uzun süre bakmak kopya sayılır mı?

Gryphex26es

Decapat
Sınav esnasında gözlüklerimi unuttum bu yüzden saati pek iyi göremiyordum. Hiçbir kopya girişiminde bulunmadım insanlara dahi bakmadım ama 5-6 defa uzunca saate baktım ve her kafamı saat için kaldırdığımda hoca bana bakıyordu. Kopya çekmiş sayılmış mıyımdır?

Sınav esnasında gözlüklerimi unuttum bu yüzden saati pek iyi göremiyordum. Hiçbir kopya girişiminde bulunmadım insanlara dahi bakmadım ama 5-6 defa uzunca saate baktım ve her kafamı saat için kaldırdığımda hoca bana bakıyordu. Kopya çekmiş sayılmış mıyımdır?
Hayır dostum zaten kopya cevaplarınızdan anlaşılıyor.

Bende de bu tarz şeyler olduğunda aynısını düşünüyorum ama bence hocadan hocaya değişir. Hem saate bakıyorsunuz yani saatte kopya yazacak değil ya :)

Başkasının kağıdına falan bakmamışsınız zaten bir şey olmaz.

Gözlerini kısarak vb. bakmaya çalıştıysan, hoca durumun farkına varmıştır.

İnsanlar bir sınav için ne duruma düşüyor, Saate bakıyorum kopya sayılır mı? diye soruyor :D

İyi göz altına almamışlar :D
Öyle oluyor ya, dört sene boyunca sınav için emek veriyorsun. Bir de benim gibi paranoyak düşüncüler akla ister istemez geliyorsa mecburi düşünüyorsun. Sadece bu sene ki sınav yansa seneye yaparız 1 sene de olsa toparlanır falan diye düşünürüm ama 2 sene de ösym sınavlarına girişiniz yasaklanıyor. O yüzden insan ister istemez korkuyor.

Bende de bu tarz şeyler olduğunda aynısını düşünüyorum ama bence hocadan hocaya değişir. Hem saate bakıyorsunuz yani saatte kopya yazacak değil ya :)
Dediğiniz sonuna kadar doğru etrafa baktım diye kopya yazılacak değil ya. Ama dediğim gözlüğüm takılı değildi ne saati düzgün seçebildim ne de hocanın yüz ifadesini görebildim. O yüzden aklıma takıldı sınavdan çıkınca "hoca bana neden tip tip baktı?"," ya kopya yazdıysa" falan diye korktum.

Gözlerini kısarak vb. bakmaya çalıştıysan, hoca durumun farkına varmıştır.
Umarım.🙏

Geri
Yukarı