YKS'de matematikten 30+ nasıl yapılır?

TYT'de deneme çözün, AYT'de konular bitince denemelere başlayın. Deneme analizlerini sakın ihmal etmeyin.

Tüm konularınızı bitirmenize rağmen netler 15-20 aralığındaysa bence denemeyi elinize alın ve analiz edin. Büyük ihtimalle konuları çok yüzeysel bir şekilde geçtiniz ya da konular hakkında yeteri kadar soru çözmediğiniz için soru tarzlarına alışamadınız. Mesela denemede üslü sayılardan bir yanlışın geldiyse aç bak. Bu soruyu gerçekten bilmediğin için mi yapamadın yoksa gözden kaçırdığın bir şey mi oldu? Ben her denemeden sonra mutlaka analiz yapardım. Bu sayede mat netlerim 30 üstüne çıktı. Size de tavsiye ederim.

Konuların üstünden geç ve süreli bir şekilde test çöz faydası var.

Muhtemelen yeteri soru çözmediğim için dostum çünkü dediğin şeyden oluyor bana,bilgi sarmal bitirmiştim. Acilden çözsem olur mu dostum?

Konuların üstünden geç ve süreli bir şekilde test çöz faydası var.
Önerini dikkate alacağım dostum teşekkürler

Son düzenleme:

Şimdi şöyle denemelere Bilgi Sarmal'ı çözdükten sonra başlama ikisini bir arada götürmeye çalış mesela atıyorum her hafta cumartesi günü AYT matematik branş denemesi çöz geri kalan günler soru bankasından ilerle gibi çünkü seninde dediğin gibi zaman aşırı azaldı o yüzden denemelere artık yavaştan başlamak gerekiyor ama ilk önce kalan konuları bitirmeye çalış çünkü AYT matematikte bir konuyu bilmezsen asla yapamazsın o yüzden kalan konuları da bitir ondan sonra direkt denemelere başla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…