YKS'de matematikten 30+ nasıl yapılır?

Arkadaşlar TYT matta neredeyse konularım bitti (pkob ve mantık kaldı) AYT'de ise türevin yarısındayım. Bir yandan edebiyat coğrafya tarihle de uğraşıyorum. TYT mat 15-20 civarı AYT mat da 15 civarı geliyor. Sınava kadar 30 ve üstüne kapak atmam lazım, TYT'de Bilgi Sarmal çözdüm AYT'de ise AYT'nin ilacı. Geometride ise sonuçun üçgenler fasikülündeyim ve üçgenlerin bitmesine az kaldı. Kalan vakitte nasıl bu netlere çekebilirim?

Tüm konularınızı bitirmenize rağmen netler 15-20 aralığındaysa bence denemeyi elinize alın ve analiz edin. Büyük ihtimalle konuları çok yüzeysel bir şekilde geçtiniz ya da konular hakkında yeteri kadar soru çözmediğiniz için soru tarzlarına alışamadınız. Mesela denemede üslü sayılardan bir yanlışın geldiyse aç bak. Bu soruyu gerçekten bilmediğin için mi yapamadın yoksa gözden kaçırdığın bir şey mi oldu? Ben her denemeden sonra mutlaka analiz yapardım. Bu sayede mat netlerim 30 üstüne çıktı. Size de tavsiye ederim.

Arkadaşlar TYT matta neredeyse konularım bitti (pkob ve mantık kaldı) AYT'de ise türevin yarısındayım. Bir yandan edebiyat coğrafya tarihle de uğraşıyorum. TYT mat 15-20 civarı AYT mat da 15 civarı geliyor. Sınava kadar 30 ve üstüne kapak atmam lazım, TYT'de Bilgi Sarmal çözdüm AYT'de ise AYT'nin ilacı. Geometride ise sonuçun üçgenler fasikülündeyim ve üçgenlerin bitmesine az kaldı. Kalan vakitte nasıl bu netlere çekebilirim?
Konuların üstünden geç ve süreli bir şekilde test çöz faydası var.

Tüm konularınızı bitirmenize rağmen netler 15-20 aralığındaysa bence denemeyi elinize alın ve analiz edin. Büyük ihtimalle konuları çok yüzeysel bir şekilde geçtiniz ya da konular hakkında yeteri kadar soru çözmediğiniz için soru tarzlarına alışamadınız. Mesela denemede üslü sayılardan bir yanlışın geldiyse aç bak. Bu soruyu gerçekten bilmediğin için mi yapamadın yoksa gözden kaçırdığın bir şey mi oldu? Ben her denemeden sonra mutlaka analiz yapardım. Bu sayede mat netlerim 30 üstüne çıktı. Size de tavsiye ederim.
Muhtemelen yeteri soru çözmediğim için dostum çünkü dediğin şeyden oluyor bana,bilgi sarmal bitirmiştim. Acilden çözsem olur mu dostum?

Konuların üstünden geç ve süreli bir şekilde test çöz faydası var.
Önerini dikkate alacağım dostum teşekkürler

Son düzenleme:
Şimdi şöyle ben her konuyu acilin ilacından bitirdim şu an türevin yarısındayım ve integralle pkob kaldı zaman da az kaldı orta zor kaynak elimde Bilgi Sarmal ve 3D var Bilgi Sarmal çözdükten sonra mı denemelere başlayayım yoksa lti öncesi geçen senenin denemeleri var elimde onlardan mı çözeyim.

Şimdi şöyle denemelere Bilgi Sarmal'ı çözdükten sonra başlama ikisini bir arada götürmeye çalış mesela atıyorum her hafta cumartesi günü AYT matematik branş denemesi çöz geri kalan günler soru bankasından ilerle gibi çünkü seninde dediğin gibi zaman aşırı azaldı o yüzden denemelere artık yavaştan başlamak gerekiyor ama ilk önce kalan konuları bitirmeye çalış çünkü AYT matematikte bir konuyu bilmezsen asla yapamazsın o yüzden kalan konuları da bitir ondan sonra direkt denemelere başla.

Geri
Yukarı