YKS'de OBP sizi ne kadar geriye attı?

Evet bu adaletsizlik, devletin buna bir şey demesi lazım ancak eninde sonunda kendin için çalışıyorsun. OBP 100 olsa bile YKS sınavında bir halt bilmeyeceğinden dolayı pek bir işe yaramaz.
Hocam şöyle düşünün bir X kişisi bir y kişisi var. X kişisi özelde y kişisi devlette bu 2'si 3 yıl hiç çalışmamış ama X kişisi özelde olduğu için OBP'si 95miş y kişisinin opsi 80miş. Son yıl 2side çalışmış aynı netlerı aynı derslerde yapmışlar ama X kişi özelde okuduğu için y kişisini geçmiş işe yaramaz mı hocam?

Hocam şöyle düşünün bir x kişisi bir y kişisi var. X kişisi özelde, y kişisi ise devlette. Bu 2'si 3 yıl hiç çalışmamış ama x kişisi özelde olduğu için OBP'si 95'miş. Y kişisinin OBP ise 80'miş. Son yıl ikisi de çalışmış aynı netleri aynı derslerde yapmışlar ama x kişi özelde okuduğu için y kişisini geçmiş işe yaramaz mı hocam?
Doğru fark eder, ancak yine de OBP sisteminin gereksiz olmadığını düşünüyorum. Bence çalışmaya teşvik etmesinden dolayı faydalı bir sistem. Buradaki haksızlığı ise devletin düzeltmesi lazım.

Doğru fark eder, ancak yine de OBP sisteminin gereksiz olmadığını düşünüyorum. Bence çalışmaya teşvik etmesinden dolayı faydalı bir sistem. Buradaki haksızlığı ise devletin düzeltmesi lazım.
Özel okullar denetlenmeli ve okulun ilk günü OBP nedir detaylıca anlatılmalı.Biz bunu biliyoruz da devlet bilmiyor mu neden hiçbir şey yapmıyor?

YKS hedefi olan bir insanın ekstra bir teşviğe ihtiyacı olur mu tartışılır.

OBP'ye düzeltme gelemez. Ne yapacaklar yazılıları merkezden mi yapacaklar? Müthiş bir maliyet demek. Hadi onu yaptılar, o halde sözlü performans'ı kaldırmaları lazım. Ben yukarıdan gelecek bir talimatla bütün öğrencilerinin performansını düşürecek/yükseltecek çook öğretmen tanıyorum.

YKS hedefi olan bir insanın ekstra bir teşviğe ihtiyacı olur mu tartışılır?

OBP'ye düzeltme gelemez. Ne yapacaklar yazılıları merkezden mi yapacaklar? Müthiş bir maliyet demek. Hadi onu yaptılar, o halde sözlü Performans'ı kaldırmaları lazım. Ben yukarıdan gelecek bir talimatla bütün öğrencilerinin performansını düşürecek/yükseltecek çok öğretmen tanıyorum.
Hocam Online sınav olsa her derse 5'er sınav belirleseler her okula rastgele atsalar EBA gibi bir site açsalar o siteden çözsek okulda çözdürseler telefondan ve her telefondan canlı yayın yapsalar öğretmenin bilgisayarına. Çok mu hayal olur yaw?

Hocam Online sınav olsa her derse 5'er sınav belirleseler her okula rastgele atsalar EBA gibi bir site açsalar o siteden çözsek okulda çözdürseler telefondan ve her telefondan canlı yayın yapsalar öğretmenin bilgisayarına. Çok mu hayal olur yaw?
İlkokulu düş, 8 dönem öğrenci. 8 dönemde yaklaşık 10 milyon çocuk. Online bir sınav? Emin değilim dostum, bana çok mantıklı gelmedi.

Geri
Yukarı