YKS'ye 2 ay kala nasıl hazırlanılır?

Hocam yeni mi çalışmaya başlıyorsunuz yoksa, konular tamam son 2 ay kala nasıl bir yol izlemem gerekiyor diye mi soruyorsunuz anlayamadım da. Yani TYT AYT konularını bitirdiniz mi acaba?

Yetenekli bir insansan 2 ayda limit türev integral bitirirsin. Fen grubundaki derslerde ezber kasarak çalışılacak konuları ezberleyebilirsin. Bir de her gün ne çalışmış olursan ol en az 1 saat paragrafa ayır. Paragraf çalışmak hem hızını çok artırıyor hem de genel olarak okuduğunu anlama konusunda gelişiyorsun. Ben olsam bu anlattığım şekilde bir yol izlerdim.

Yetenekli bir insansan 2 ayda limit türev integral bitirirsin. Fen grubundaki derslerde ezber kasarak çalışılacak konuları ezberleyebilirsin. Bir de her gün ne çalışmış olursan ol en az 1 saat paragrafa ayır. Paragraf çalışmak hem hızını çok artırıyor hem de genel olarak okuduğunu anlama konusunda gelişiyorsun. Ben olsam bu anlattığım şekilde bir yol izlerdim.

Hocam peki 2 ayda mühendislik kazanma ihtimalim var mı?

yani hocam 70-80 net yapmanız gerekiyor ayrıca Marmara üniversitesi ücretsiz bir devlet üniversitesi zaten Burslu derken neyi kast ettiniz.

Veya demişsiniz pardon ben burslu Marmara anlamışım :)

Hocam peki 2 ayda mühendislik kazanma ihtimalim var mı?

Hocam şöyle söyleyeyim insanlar bunun için neredeyse 1 yıl çalışıyor iş sizin potansiyelinize kalmış tabii asla burada kimse kimseye sen yapamazsın diyemez ama zor hocam 2 ayda mühendislik, şu an 2 ayda TYT iki yıllık için 70-80 net için bile gece gündüz çalışmanız gerekiyor.

1 ayda konuları bitirip kalan ay deneme çözmeniz gerek
Ben de mesela 1-2 haftadır yeni başlıyorum çalışmaya hedefim TYT 290-280 falan diyorum nasıl yapacağım 2 ayda.

Geri
Yukarı