YKS'ye 2 ay kala nasıl hazırlanılır?

Hocam şöyle söyleyeyim insanlar bunun için neredeyse 1 yıl çalışıyor iş sizin potansiyelinize kalmış tabii asla burada kimse kimseye sen yapamazsın diyemez ama zor hocam 2 ayda mühendislik, şu an 2 ayda TYT iki yıllık için 70-80 net için bile gece gündüz çalışmanız gerekiyor.

Hocam en iyi üniversite %100 burslu 300k ile kapatmış 60 net hedefim 70-80 net zaten benim için çok zor.

Hocam en iyi üniversite %100 burslu 300k ile kapatmış 60 net hedefim 70-80 net zaten benim için çok zor.

Anlıyorum günde 6-7 saat verimli bir şekilde çalışıp düzenli olarak deneme çözerseniz umarım dilediğiiz hedefe ulaşırsınız.

Hocam 2 ayda sayısal'da 300k barajını geçemez miyim? DGS ile uğraşmak istemiyorum.

Yani hocam son 2 ay 65 gün var ciddi çalışmanız lazım yapamazsınız demiyorum ama zor ben de aynısını yapacağım 2,5 ayda 280-90 arası bir puan almak için uğraşıyorum ama zor yani arkadaşım da aynı puanı yapmaya çalışıyor ama o yazdan beri çalışıyor şimdi ben avel olduğum için son 2 aya bıraktım aramızda illaki bir fark olacak.

Yani hocam son 2 ay 65 gün var ciddi çalışmanız lazım yapamazsınız demiyorum ama zor ben de aynısını yapacağım 2,5 ayda 280-90 arası bir puan almak için uğraşıyorum ama zor yani arkadaşım da aynı puanı yapmaya çalışıyor ama o yazdan beri çalışıyor şimdi ben avel olduğum için son 2 aya bıraktım aramızda illaki bir fark olacak.

Hocam hedef Marmara elektrik 2 ayda yapılır gibi.

Hocam 2 ayda yapılır ya kazanılır 2 yıllık bölüm o kadar da değil.

hocam aşağıda okulun puan ve sıralama bilgileri var
1711695636816.png

ve yapmanız gereken net ortalaması
1711695822840.png

70-80 civarı bir nete ihtiyacınız var ve hocam 0 dan gerçekten zor ama her zaman diyorum iş sizde bitiyor günde 2 saatle 3 saatle olacak iş değil.

Sınava 2 ay kaldığı için endişenizi anlıyorum başkalarının da yapabileceğinizi söylemesi içinizi rahatlatacaktır (ki yapabilirsiniz) ama şu an asıl odaklanmanız gereken planlı ve disiplinli bir şekilde kalan sürede hedefinize ulaşmak için elinizden geleni yapıp sınavdan çıktıktan sonra sonuçtan bağımsız olarak gönül rahatlığıyla ben elimden geleni yaptım demek olacaktır. Bu zihniyet çoğu sınav ve kalan süre için geçerli.

Sınava 2 ay kaldığı için endişenizi anlıyorum başkalarının da yapabileceğinizi söylemesi içinizi rahatlatacaktır (ki yapabilirsiniz) ama şu an asıl odaklanmanız gereken planlı ve disiplinli bir şekilde kalan sürede hedefinize ulaşmak için elinizden geleni yapıp sınavdan çıktıktan sonra sonuçtan bağımsız olarak gönül rahatlığıyla ben elimden geleni yaptım demek olacaktır. Bu zihniyet çoğu sınav ve kalan süre için geçerli.

Hocam mükemmel bir şekilde cevaplamış

Yeni konular

Geri
Yukarı