YKS'ye 2 ay kala nasıl hazırlanılır?

Sınava 2 ay kaldığı için endişenizi anlıyorum başkalarının da yapabileceğinizi söylemesi içinizi rahatlatacaktır (ki yapabilirsiniz) ama şu an asıl odaklanmanız gereken planlı ve disiplinli bir şekilde kalan sürede hedefinize ulaşmak için elinizden geleni yapıp sınavdan çıktıktan sonra sonuçtan bağımsız olarak gönül rahatlığıyla ben elimden geleni yaptım demek olacaktır. Bu zihniyet çoğu sınav ve kalan süre için geçerli.

Hocam hedefim TYT'de 500k yapmak 60 net ile 500k gelir mi? 2 ay boyunca paragraf ve problemlere abanacağım.
@vocalliser

Son düzenleme:
Hocam hedefim TYT'de 500k yapmak 60 net ile 500k gelir mi? 2 ay boyunca paragraf ve problemlere abanacağım.

Benim sınava girdiğim dönem ile şu anki sistem çok farklı ama söylediğim mentalite bu sınav için de geçerli puan hesabını internetten yapabilirsin kaç net kaç puan hedefini öğrenmek için. Zamanının değerli olduğunu unutmadan hızlıca bu "yapabilir miyim olur mu olmaz mı" kısımlarını geçip çalışma sürecine odaklanman gerekiyor. Forumda yazmak sana motivasyon sağlıyorsa günlük hedefini buraya yazıp gerçekleştirdiğinde konuya güncelleme olarak ekleyebilirsin.

Benim sınava girdiğim dönem ile şu anki sistem çok farklı ama söylediğim mentalite bu sınav için de geçerli puan hesabını internetten yapabilirsin kaç net kaç puan hedefini öğrenmek için. Zamanının değerli olduğunu unutmadan hızlıca bu "yapabilir miyim olur mu olmaz mı" kısımlarını geçip çalışma sürecine odaklanman gerekiyor. Forumda yazmak sana motivasyon sağlıyorsa günlük hedefini buraya yazıp gerçekleştirdiğinde konuya güncelleme olarak ekleyebilirsin.

Tamamdır hocam sağ olun teşekkür ederim 🙏

Çok zor hocam bir de temeliniz yoksa imkansız. Mezuna bırakın adamakıllı çalışın ama yine çalışmayacaksanız hiç mezuna falan bırakmayın 2 yıllık gidin okuyun mezun olun.

Hocam 2 yıllığa gidip DGS ile mühendisliğe tamamlayacağım. Her zaman mühendis olmak istiyordum.

@Knover

Çok zor hocam bir de temeliniz yoksa imkansız. Mezuna bırakın adamakıllı çalışın ama yine çalışmayacaksanız hiç mezuna falan bırakmayın 2 yıllık gidin okuyun mezun olun.

Zaten mezun senemdeyim hocam tekrar mezuna bırakamam.

Evet kesinlikle ben de sınava gireceğim benim için de motive edici olur, başarılar dilerim.

Her hafta yaptığım her şeyi buraya yazacağım motive ediyor.

Hocam 2 yıllığa gidip DGS ile mühendisliğe tamamlayacağım. Her zaman mühendis olmak istiyordum.

DGS zor bir sınav 2 yıl boyunca düzenli bir çalışma yapmalısınız ve üniversite ortalamanız yüksek olmalı bayağı etkiliyor.

Geri
Yukarı