YKS'ye 4 ay kala 250 bin

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Merhabalar arkadaşlar. YKS öğrencisiyim ve uzun zamandır düzensizliğimden ve bazı sebeplerden dolayı sınava hazırlanamadım. Aslında hazırlanıyorum ama yarım yamalak diyelim. Size biraz durumumdan bahsedeyim.

TYT biyoloji 1 haftaya bitecek ancak soru çözmediğim için aklımda pek bir şey yok onu turladığım zaman bol bol soru ile oturtacağım.
TYT matematik kümelere kadar bitti fakat TYT matematikte amacım sadece problemleri yapmak. Öbür konular hakkında bilgim var ancak çok zor sorular var ve soru çözemiyorum. TYT matematik hedefim 10 dur o da problem ve geometri.
TYT geometri kısmında ise sadece üçgenleri halledeceğim. Oradan da 3 4 soru yapsam makul.
TYT fizik ve kimya konusunda konu konu ilerliyorum daha en başlarda olsam da.
TYT sosyal kısmında ise pek bir bilgim yok ancak geçen senenin kitapçığına vs baktığımda hep yorum olduğunu gördüm. Ona son 1 ay yükleneceğim.
Paragraf ve dil bilgisinden ne kadar nefret etsem de onlara her günümü verip çalışacağım.
Yani TYT hedeflerim:
TYT Türkçe hedefim 27 üstü
TYT matematik hedefim 10.
TYT fen hedefim 10.
TYT sosyal hedefim 15.

TYT kısmında pek bir beklentim yok ancak AYT kısmında biraz sıkıntılıyım. Çünkü AYT düzeyim sıfıra yakın. 4 ayda AYT matematik evet bitebilir ancak öbür konularda yetişeceği kadar yapmak istiyorum.
AYT matematik TYT gibi çok fazla yorum istmediği için yapabileceğime inanıyorum ve bundan en az 15 net hedefim var. Fen kısmında ise biyolojiyi yetiştirebilirim ancak fizik ve kimya konusunda TYT'si henüz 2 3 hafta sonra biteceği için endişeliyim.
Hedefim yazılım mühendisliği ve gitmek istediğim üniversiteler özel yerler. Bunlar ortalama 250 bin civarına alım yapıyorlar. Sizce 250 bin gibi bir sıralamayı halledebilir miyim? Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.
Bu arada TYT netlerime tam olarak bakamadım ancak tahminen 25-30 arası. Üzeri de olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT netinizi 50'ye çekip az bir şey de AYT yaparsanız mümkün gibi. Millet çalışmadan yapıyor o sıralamayı zaten.

Hocam nedense bana zor geliyor. Çevremdeki arkadaşlar vesaire 200 bin sıralamanın pek kolay olmadığını söylüyorlar.
TYT netinizi 50'ye çekip az bir şey de AYT yaparsanız mümkün gibi. Millet çalışmadan yapıyor o sıralamayı zaten.

TYT netimi 50'ye çekerim hocam. Bu arada TYT sosyale son 1 ay çalışmak yeterli olur mu?

@Eyüp Ensar Horuz ben her zaman derim. Sosyali şimdiden çalışmak gereksiz zaten. Son 1 ay kala çıkmış sorular üzerinden tekrar edebilirsiniz.
200 bin sıralamanın pek kolay olmadığını
50 TYT 20 AYT ile ortalama 200 bin sıralama geliyor zaten. Bu durum sınavdan sınava farklılık gösterebilir ama daha önümüzde 3 ay gibi bir süre var, zor değil. Arkadaşların bir şey bilmeden konuşmuş maalesef.

@Eyüp Ensar Horuz ben her zaman derim. Sosyali şimdiden çalışmak gereksiz zaten. Son 1 ay kala çıkmış sorular üzerinden tekrar edebilirsiniz.

50 TYT 20 AYT ile ortalama 200 bin sıralama geliyor zaten. Bu durum sınavdan sınava farklılık gösterebilir ama daha önümüzde 3 ay gibi bir süre var, zor değil. Arkadaşların bir şey bilmeden konuşmuş maalesef.

Anlıyorum hocam. Teşekkür ederim bilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı