YKS'ye son 4 ay kala çalışılırsa ne olur?

SatoruGojo

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Baştan yazayım üniversite hedefim yok, okuduğuma şükür edeceğim. Dil bölümü okuyorum ve TYT ve YDT'ye gireceğim.
4 ay kala çalışsam ne kadar puan elde ederim? Sıralamam ne olur? Kötü bir üniversite kazanır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT için bol bol paragraf sorusu çöz, matematikten problemlere çalış. En kötü ihtimalle 35-40 net ve üstü alırsın. YDT bilgim yok yorum yapamayacağım.
Matematikte 2+2 sorusunu cevaplayamayacak kadar vasat vaziyetteyim. Matematiği komple boş bırakacağım TYT'de.

Matematikte 2+2 sorusunu cevaplayamayacak kadar vasat vaziyetteyim. Matematiği komple boş bırakacağım TYT'de.
Beni yanlış anlama, matematikte vasat olan hatta ve hatta iq seviyesi düşük olan birisi bile 7 net üstü yapar. Senin gibi söyleyen tüm arkadaşlarıma aldırdım.

Türkçeyi ve sosyali Full'e yakın yapmaya bak. Oradan gelecek 55 60 net seni kurtarır. Ama YDT'ye asıl. Oradan da iyi bir net yapsan hayatını kurtarır son.
Öyle yapmayı düşünüyorum ama birtürlü yapamıyorum.

Hafta için eve 22:00 - 23:00 gibi geliyorum, Okul + Kurs + Spor ile birlikte eve anca bu saatte varıyorum ve çalışacak zaman bulamıyorum. Bulsam bile odaklanamıyorum ve nasıl ders çalışacağımı bilmiyorum. Yani ne yapmam gerek hiçbirşey bilmiyorum.

Beni yanlış anlama, matematikte vasat olan hatta ve hatta iq seviyesi düşük olan birisi bile 7 net üstü yapar. Senin gibi söyleyen tüm arkadaşlarıma aldırdım.
1 net bile yapamıyorum işte. Skill issue.

Sayısalcı olarak söylüyorum matematik ve fen ile uğraşma. Sadece Türkçe ve sosyale bak. Ha sınav neredeyse 3 saat zaten zamanın artacak. Bir tur bakarsın matematiğe belki kolay soru yaparsın 1 2 tane şans işi. Kurs dediğin ders kursuysa bırak. Senin için zaman kaybı. Değilse de bırak. Spora da ara verebilirsin. Zar zor yaptığın vücudun eridiğini görmek can sıkıcı olacaktır ama geleceğin daha önemli. İstersen al kendine 2 tane dambıl. En azından vücudunun erimemesi için yatmadan önce antrenman yaparsın.

Sayısalcı olarak söylüyorum matematik ve fen ile uğraşma. Sadece Türkçe ve sosyale bak. Ha sınav neredeyse 3 saat zaten zamanın artacak. Bir tur bakarsın matematiğe belki kolay soru yaparsın 1 2 tane şans işi. Kurs dediğin ders kursuysa bırak. Senin için zaman kaybı. Değilse de bırak. Spora da ara verebilirsin. Zar zor yaptığın vücudun eridiğini görmek can sıkıcı olacaktır ama geleceğin daha önemli. İstersen al kendine 2 tane dambıl. En azından vücudunun erimemesi için yatmadan önce antrenman yaparsın.
Spora ara veremem ama kursu bırakmaya meğilliyim. Aile baskısı olmasa bırakacağım zaten. Kursa kalmadığım zaman eve 20:00'da geliyorum ve ders çalışacak vaktim öyle oluyor.

Fakat üniversite kazansam bile birşeyin değişeceğini düşünmüyorum ben.

Geri
Yukarı