YKS'ye 5 ay kala sayısaldan sözele geçilir mi?

Sözelden gidilecek çok fazla yer yok ve anladığım kadarıyla sözelden hedefinizde yok. Hedefiniz sayısalsa sözele geçip zaman kaybetmeye gerek yok bu yıl olmayacağını düşünüyorsanız mezun moduna girip ders çalışmaya devam edin. 1.5 yılda yapacağınız sayısalda ki artış sizi 5 aylık sözelden daha mutlu yapar.
Hayır aslında sözel okusam gitmek istediğim bölüm var görsel iletişim tasarımı bölümü yazmıştım zaten. Ve mezuna kalmak istemiyorum. Buna göre bir karar vermem gerekiyor.

Hayır aslında sözel okusam gitmek istediğim bölüm var görsel iletişim tasarımı bölümü yazmıştım zaten. Ve mezuna kalmak istemiyorum. Buna göre bir karar vermem gerekiyor.
Gitmek istediğiniz bölümdeki iş olanaklarına bakın, bölüme gittikten sonra olası bir bırakma durumundan sakınmış olursunuz, size dediklerim bana oldukça mantıklı geliyor ama karar vermek tabii ki size kalmış.

Bu seneyi es geçip, mezuna kal bence.
Sakin sakin çalış 1.5 yılda kurtarırsın. Tabii ailen seni bu yıl gideceksin diye zorlamıyorsa :)

Eşit ağırlığa geçilirde sözel yetişmez gibi.
Niye zaten matematik çalışırken saatlerimi harcıyorum ve verimsiz oluyor sonucta. Daha 5 ay var düzenli ve verimli çalışmayla olur bence.
Bu seneyi es geçip, mezuna kal bence.
Sakin sakin çalış 1.5 yılda kurtarırsın. Tabii ailen seni bu yıl gideceksin diye zorlamıyorsa :)
Bu yıl gitmem lazım :D

Niye zaten matematik çalışırken saatlerimi harcıyorum ve verimsiz oluyor sonucta. Daha 5 ay var düzenli ve verimli çalışmayla olur bence.

Bu yıl gitmem lazım :D
Tabii olabilir, matematiğe çalışmaktan çok doğru çalışmayı öğrenmeye ihtiyacınız var gibi görünüyor, etrafınızda matematiği iyi olan arkadaşınız varsa onlara danışabilirsiniz, kendinizi illa bu yıl gitmem lazım gibi şartlamayın, üniversiteye girdikten sonra aklınıza " ya aslında daha iyisini yaparmışım" gibi bir fikir gelebilir ve okulu bırakabilirsiniz, kendimden örnek verecek olursam az düşünmedim bu konu hakkında.

Tabii olabilir, matematiğe çalışmaktan çok doğru çalışmayı öğrenmeye ihtiyacınız var gibi görünüyor, etrafınızda matematiği iyi olan arkadaşınız varsa onlara danışabilirsiniz, kendinizi illa bu yıl gitmem lazım gibi şartlamayın, üniversiteye girdikten sonra aklınıza " ya aslında daha iyisini yaparmışım" gibi bir fikir gelebilir ve okulu bırakabilirsiniz, kendimden örnek verecek olursam az düşünmedim bu konu hakkında.
Tamamdır dediğiniz gibi güzel bir stratejiyle iyi bir planla başlayacağım. Çok teşekkürler yardımınız ve tavsiyeleriniz için.

Tamamdır dediğiniz gibi güzel bir stratejiyle iyi bir planla başlayacağım. Çok teşekkürler yardımınız ve tavsiyeleriniz için.
Unutmayın ben sadece öneri yapıyorum ve deneyimlerimi aktarıyorum, tercih yine size kalmış ama bu konular hakkında uzun süre düşündüm ve bence en mantıklı seçenekler bunlar.

İyi günler. Benim tanıdığımın arkadaşı 3.5 ay sözel derslere çalışıp ilahiyat kazanmıştı; şu an halinden memnun. Şahsen tercih edeceğim bir bölüm olmaz ancak iş getirisinden ötürü belki tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı