YKS'ye çalışmak

1 yıl çalışarak bile 100K'ya girilir. İki seneyi ciddi değerlendirirsen ilk 50 bine bile girebilirsin.

Benim iş zor o zaman bende yazan arkadaşla aynı durumdayım temelim yok denecek kadar az en son TYT denemesinde 50 net yaptım 11. sınıfta iyi gitmiyor ama yeni yeni çalışmaya başladım inşallah pes etmicem bu arada İTÜ uçak mühendisliği istiyorum 6K falan yapmam lazım.

Merhaba arkadaşlar. 11. sınıf öğrencisiyim, 9. ve 10. sınıf uzaktan geçtiği için temelde sıkıntılarım var (büyük sıkıntılar). 11 içinde şu anda gördüğümüz konular arasında fazla bir problem yok, amacım YKS için 100 bine girmek. 1.5 yıl gibi bir sürede 100 bine girebilir miyim, yoksa başlamak için çok mu geç? Kendimce planım 11. sınıfı bu yıl bitirmek ve yazın da TYT çalışıp 11'den deneme çözmek. Sizin önerilerinizi de bekliyorum yardımcı olacak bilgilere ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
11. sınıf derslerini halledebiliyorsan ve yanında boş zamanın kalıyorsa, TYT matematik ve geometriyi bu yıl halletmeni tavsiye ederim. Ayrıyeten paragraf da çözülebilir ama fazla gerekli olduğunu sanmıyorum.

11. sınıftasın, erkencisin. 100k'ya girmek çocuk oyuncağı olacak senin için.
Dostum, günlük program hazırlama. Haftalık hazırla. Programın sıralaması vs. çok önemli değil. Sadece günde bir derse odaklanma, en az iki farklı derse çalış. Arttırırsan daha iyi olur, konu çeşitliliğinin artması hafızaya çok katkısı var. Ben bu konuda tamamım, şunda eksiğim gibi bir mevzuya kalkışma. Dünyanın en saçma tavsiyesidir bu. Hepsine sıfırdan giriş yap.
11. sınıf konularına ve TYT'ye çalış.
TYT Biyoloji ve TYT Türkçeyi sona bırak. Önce Matematik-Geo, Fizik, Kimyayı bitir. Ardından programında Mat,Fiz,Kim testleri + Biyoloji ve Türkçe konu anlatımları olsun.
Youtube'a Benim Hocam TYT Mat diye arattırırsın, İlyas Hoca bu konuda bir numara. Ayt'de zaten dersleri 2-3 hocadan birden dinleyeceksin :)

Merhaba arkadaşlar. 11. sınıf öğrencisiyim, 9. ve 10. sınıf uzaktan geçtiği için temelde sıkıntılarım var (büyük sıkıntılar). 11 içinde şu anda gördüğümüz konular arasında fazla bir problem yok, amacım YKS için 100 bine girmek. 1.5 yıl gibi bir sürede 100 bine girebilir miyim, yoksa başlamak için çok mu geç? Kendimce planım 11. sınıfı bu yıl bitirmek ve yazın da TYT çalışıp 11'den deneme çözmek. Sizin önerilerinizi de bekliyorum yardımcı olacak bilgilere ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Evet arkadaşım düzenli bir şekilde çalışarak girebilirsin ama sana şunu söylemek istiyorum okul puanına daha fazla önem ver. Yani okul derslerini sakın ama sakın aksatma. Sebebi de şudur ki okul bildiğin üzere sana 12. sınıfın sonunda YKS'ye gireceğin zaman puan veriyor. Yani 4 sene toplamının ortalaması 90'ı geçtiğinde sana ortalama 50 ek puan veriyor. Okulu birinci olarak bitirdiysen eğer her üniversitede okul birincilerine özel kontenjanlar açılıyor. Puanı düşük olduğu için 400 bine girip, okul birinciliğinden dolayı ilk 70 binlik okula giden kız vardı bizim okulda. Eğer okul birinciliğine oynama şansın varsa onu zorla.

Yeni konular

Geri
Yukarı