YKS'ye çalışmaya ne zaman başlanmalı?

hak515

Centipat
10.sınıfa geçiyorum 9.sınıfta cografya ve Almanca harici derslerim iyiydi. Bilgisayari hangi sınıfta bırakıp tam zamanlı YKS çalışmalıyım 11.sınıfta ne kadar PC oynayabilirim?

11.sınıfın 2.döneminden sonra azaltın bilgisayarı ama kafa dağıtmak için 1 saat ayırabilirsiniz kendinize ama aman dikkat hocam çok büyük bir oyuna girişmeyin yoksa 1 saatle o oyun bitmez :)

Aslında kendini kasmadan günde birkaç saat sadece geometri ve matematik çalışsan yeterli. Çünkü sınavı sana bu 2 ders kazandırır ve ne kadar iyi bilirsen o kadar rakip elersin. Bu iki ders dışında kitap okusan Türkçede gelişir + olarak önerim bilim, sanat, felsefe dergileri okuman çünkü bu tarz paragrafları çoğu kişi kaçırıyor.

Bilgisayarı disiplinli olduktan sonra istediğin zaman oynayabilirsin. Kendine hakim olamıyosan bırak tabii. Ama haftada 2-3 saat oynamanın kimseye zararı olmaz korkma.

Aslında kendini kasmadan günde birkaç saat sadece geometri ve matematik çalışsan yeterli. Çünkü sınavı sana bu 2 ders kazandırır ve ne kadar iyi bilirsen o kadar rakip elersin. Bu iki ders dışında kitap okusan Türkçede gelişir + olarak önerim bilim, sanat, felsefe dergileri okuman çünkü bu tarz paragrafları çoğu kişi kaçırıyor.
sadece matematik çalışmayı önermiyorum, sadece matematik kasmıştım 2021 ayt sağolsun yok oldum

Yeni konular

Geri
Yukarı