YKS'ye girince askerlik ertelenir mi?

Lehibeny

Kilopat
Bu sene halihazırda okumakta olduğum üniversiteden kaydımı sildirip seneye tekrar YKS sınavına gireceğim. Askerlik problem olur mu? Tecil için askerlik şubesine gitmem veya başka bir işlem gerekir mi?

Ya da örnek veriyorum yoklamada kaçak göründüm ve seneye YKS'ye kayıt yaptırmak istedim. Yaptırabilir miyim?

Ağustos'ta 22 yaşıma gireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende aynı durumdayim 18 yaşındayım bu sene ilk kez yks ye giricem e devlette kalan ay sayısı 7 ay yazıyor ne yapmam gerekli?

Hocam bende aynı durumdayim 18 yaşındayım bu sene ilk kez yks ye giricem e devlette kalan ay sayısı 7 ay yazıyor ne yapmam gerekli?
Yoklama dönemindeyim.

Sınava girdiğiniz sene okulu kazanırsanız otomatik tecil ettiriliyor. Misal 2029'a kadar. Okuldan mezun olduğunuzda tecil düşüyor otomatik. Yani bi nevi askeri ertelemek için okuyor olarak gözüküyorsun. Boşta kaldığını anladığı anda, TSK seni gel kardeşim nereye diye çekiyor.

Sınava girdiğiniz sene okulu kazanırsanız otomatik tecil ettiriliyor. Misal 2029'a kadar. Okuldan mezun olduğunuzda tecil düşüyor otomatik. Yani bi nevi askeri ertelemek için okuyor olarak gözüküyorsun. Boşta kaldığını anladığı anda, TSK seni gel kardeşim nereye diye çekiyor.
Peki ben sorumu yanıtlar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı