YKS'ye hazırlanırken ev dışında bir yerde hazırlanmak mantıklı mı?

RepoxK

Centipat
Daha fazla  
Maalesef tekrardan sınava gireceğim ama yaşadığım şehir (Yozgat'a) dayanamıyorum, küçücük şehir cidden. Canımı ve sinirlerimle oynuyor ama burada arkadaşlarım, ailem var. Ankara'da ise anneannem var ve onun yanında yaşayıp çalışabilirim. Ailem yardımcı oluruz diyorlar, sizce sıfırdan başka bir şehirden tekrardan çalışmaya çalışmak nasıl olur? Hiç arkadaşım olmayacak, beni tanıyan seven belki 2 kişi anca olacak. Sizce çöker miyim yalnızlıktan? Evde kalsam bir dert, gitsem bir dert.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani buna biz birşey diyemeyiz ki ? Sen kendince düşünüp taşınman en doğrusu olur. Sakin kafa ile düşün güzelce. Ama zaten üniversiteyi başka yerde okuyacaksın. Bana kalırsa olduğun yerde dayanmak en mantıklısı. (Benim kaldığım yerde çok küçük market dışında alışveriş vs. gezilecek yer yok.)

Ankara'da yaşayan bir Yozgatlı olarak eğer sadece evde çalışacaksanız çok bir farkı olacağını sanmıyorum. Ama kütüphane gibi imkanlar isterseniz Ankara'da fazla fazla var. Her çeşit kitabı ucuza temin edebiliceğiniz Kızılay var. Yani burada imkanlar çok daha fazla. Gelinebilir.

Kesinlikle anneannenin yanına gitmelisin bende öyle yapmayı düşünüyorum. Evde dikkatin çok bozuluyor kardeşin falan varsa hatta kesinlikle git yoksa bile git bazen anne babada bilinçsizce odaya dalabiliyor ve tüm dikkatini bozuyor ve tekrar dikkat toplayana kadar iş işten geçmiş oluyor hem Ankara'da gezilecek yer Yozgat'a göre eminim çok daha fazladır arada dışarı çıkıp Kızılay vs. yerlerde dolaşmakta kafanı dağıtacaktır.

Maalesef tekrardan sınava gireceğim ama yaşadığım şehir (Yozgat'a) dayanamıyorum, küçücük şehir cidden. Canımı ve sinirlerimle oynuyor ama burada arkadaşlarım, ailem var. Ankara'da ise anneannem var ve onun yanında yaşayıp çalışabilirim. Ailem yardımcı oluruz diyorlar, sizce sıfırdan başka bir şehirden tekrardan çalışmaya çalışmak nasıl olur? Hiç arkadaşım olmayacak, beni tanıyan seven belki 2 kişi anca olacak. Sizce çöker miyim yalnızlıktan? Evde kalsam bir dert, gitsem bir dert.

Şehir ve çalışmanın arasındaki ilişkiyi pek çözemedim sonuçta hiçbirimiz güzel bir manzaraya bakıp ders çalışmıyoruz. Evdede, dershanedede 4 duvarın içindeyiz. Bence şehrinizde ailenizle, arkadaşlarınızla kalmaya devam edin hedefiniz farklı bir şehirde güzel bir üniversitede okumak olsun.
Tabi kütüphane, dershane gibi eğitim ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyorsa aklınızda bulundurabilirsiniz, ama deniz karşısında test çözecekseniz Ankara'da deniz yok.

Yalnızlık sıkıntı ya. Eğer yapabilirim diyorsan git de ara sıra konuşabileceğin, gezebileceğin birkaç kişi olmalı.

Kimsem yok hocam sıfırım orada fakat sosyal adamım insanlar bana bir adım atarsa 10 adım atarım ben geri zaten Yozgat'ta da öyle ortam yaptım.

Kesinlikle anneannenin yanına gitmelisin bende öyle yapmayı düşünüyorum. Evde dikkatin çok bozuluyor kardeşin falan varsa hatta kesinlikle git yoksa bile git bazen anne babada bilinçsizce odaya dalabiliyor ve tüm dikkatini bozuyor ve tekrar dikkat toplayana kadar iş işten geçmiş oluyor hem Ankara'da gezilecek yer Yozgat'a göre eminim çok daha fazladır arada dışarı çıkıp Kızılay vs. yerlerde dolaşmakta kafanı dağıtacaktır.

Ailem çok dikkatlidir ses çıkarmazlar hatta beni bu dönemde en çok destekleyen de onlar oldular fakat bilemiyorum sanki artık burada kalmak istemiyorum gibi hissediyorum.

Ankara'da yaşayan bir Yozgatlı olarak eğer sadece evde çalışacaksanız çok bir farkı olacağını sanmıyorum. Ama kütüphane gibi imkanlar isterseniz Ankara'da fazla fazla var. Her çeşit kitabı ucuza temin edebiliceğiniz Kızılay var. Yani burada imkanlar çok daha fazla. Gelinebilir.

Kütüphanelere gidip arada bir AVM'ye falan gitmek istiyorum zaten yine hayatımın büyük kısmı ders çalışmak olacak.

Yani buna biz bir şey diyemeyiz ki? Sen kendince düşünüp taşınman en doğrusu olur. Sakin kafa ile düşün güzelce. Ama zaten üniversiteyi başka yerde okuyacaksın. Bana kalırsa olduğun yerde dayanmak en mantıklısı. (benim kaldığım yerde çok küçük market dışında alışveriş vs. gezilecek yer yok.)

Hocam bilmiyorum ya cidden bugün sonuçları gördüğüm sindirdiğim halde babamın daha iyisini yapabilirsin bir daha dene konuşması üzerine evet haksız bir biçimde sinir krizi geçirdim.
Psikolojim bu sınavı kaldırmıyor ama başka da çare bırakmıyorlar adama.

Şehir ve çalışmanın arasındaki ilişkiyi pek çözemedim sonuçta hiçbirimiz güzel bir manzaraya bakıp ders çalışmıyoruz. Evdede, dershanedede 4 duvarın içindeyiz. Bence şehrinizde ailenizle, arkadaşlarınızla kalmaya devam edin hedefiniz farklı bir şehirde güzel bir üniversitede okumak olsun.
Tabii kütüphane, dershane gibi eğitim ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalıyorsa aklınızda bulundurabilirsiniz, ama deniz karşısında test çözecekseniz Ankara'da deniz yok.

Hocam pek bir ilişkisi yok zaten bu biraz daha kişisel bir mevzu fakat içinde objektif olmam gereken yani fikrinizi almam gereken kısımlar da var bunlar da işte yalnızlık yeni şehir vs.

Geri
Yukarı