YKS'ye nasıl çalışmalı?

Adamın hevesini kırıyor. Benim öyle bir sürü arkadaşım bıraktı. Biraz çalışınca etki göremeyip. Kapasitesi olan birisi neden yapamasın? diyorum. Denemekten bir zarar gelmez zaten. Fazlasıyla vakti olduğunu da ifade etmiş.
YKS Matematiği sıfırdan 1 sınav döneminde yapanı bul getir ben sana araba hediye edeceğim bulduğun zaman beni etiketle hadi güle güle fazla boş yapmanın anlamı yok burada kirliliğe gerek yok ince detayları özelden mail ile konuşun. 400 puan engeli olmayan yapabilirmiş tövbe estağfurullah at bakayım ne yapmışsın görelim mobilden at ama. Kodlu çıktısını al oynamadığını da bilelim. ;) neyse beni ilgilendirmez bununla uğraşacak zamanım yok çıkıyorum sosyalden.

Ben varım. Saatlerdir önünüzdeyim. Sınav dönemini geç, sıfır günde yaptım. Herkes gibi lisede okula gittim. Ekstra sınavda daha iyi yapmak için tek bir şey yapmadım. TYT'de 39, AYT'de 37 doğrum var matematikte. Arabamı aldığınızda notere bekliyorum. Herkes sizin gibi değil. Bazı insanlarda kapasite denen şey var, sizinkinden çokça yukarıda anlaşılan. Tanımlarını bildikten sonra soru bile çözmek gerekmediğini bilmiyorsunuzdur. Hatta tanımın ne olduğunu bile bilmiyorsunuzdur. Kime laf anlatıyorsam.

Hocam bence yapılabilir ama düzenli çalışma ve tekrar gerektiren bir iş. Bugün öğrendiğiniz bir şeyi tekrarlarla destekleyerek sınava kadar canlı tutmanız lazım. Asıl zorlukta bu kısım zaten. Okul puanını hesaba katarak 400 puanı yapacağınızı düşünürsek türkçe, matematik birazda fenle desteklerseniz başarabileceğinize inanıyorum. Yukarda küçük bir tartışma dönmüş sanırım. Arkadaş dediğinde az da olsa haklı. Maalesef herkes 400 puan yapamıyor. 4 yıl o derslerin eğitimini alıpta o puanın yarısını bile yapamayan insanlar gösterebilirim çevremde. Dediğim gibi çalışırsanız yaparsınız. Bende 2018 deki AYT ve TYT ye girdim. Bir konuda ihtiyacınız olursa tecrübelerimi aktarabilirim.

Siz yapamıyor olabilirsiniz ama yapılabilecek bir şeydir. İnsanların hevesini kırmaktan ne anlıyorsunuz acaba?

Kişiye göre değişir. Ama zor olmadığı kesin. Orta ya da kolay diyebilirsiniz. Matematik 2-2,5 ayda sıfırdan bitirilebilecek bir şey. Matematiğin üstüne biraz ekleyince ulaşılan bir puandan bahsediyoruz.
Yapamadığımı nereden çıkardınız?

2 yıllık bölümlere göz atın. Bitirince DGS girersiniz. DGS aşırı kolay bir sınav ve en iyi üniversitelere girme şansınız YKS sınavından daha yüksektir. Güzel bir çalışma ile.

Yapamadığımı nereden çıkardınız?

Siz size söylediğini nereden çıkardınız?

Dediğim gibi liseden mezun şartının böyle olduğu ülkede 2.3 milyon kişi sınava girip 120 bin civarı kişi bi şartları sağlıyorsa lise mezunuyum diye ortalıkta geçilmesinin bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı