YKS'ye son 100 gün kala tavsiye

100 gün kaldı ben geçen sene girip bu yıl bölüme yerleştim. şimdi tekrar gireceğim şuan karar aldım okuduğum bölüm zor olduğu için. geçen yıl TYT'de türkçe 20 net sosyal 12 net mat ve fen 2 net, AYT kısmında ise edebiyat 8 net tarih 2 net coğrafya full ve mat 1 net yapmıştım. EA öğrencisiyim ve sosyoloji istiyorum 500k sıralama ile alıyor bulunduğum şehir. Tavsiyelerin neler dostum yol gösterirsen sevinirim. bu arada senin netler de baya iyi istediğin sıralama gelir emin ol bırakma bu hızı

100 gün kaldı ben geçen sene girip bu yıl bölüme yerleştim. şimdi tekrar gireceğim şuan karar aldım okuduğum bölüm zor olduğu için. geçen yıl TYT'de türkçe 20 net sosyal 12 net mat ve fen 2 net, AYT kısmında ise edebiyat 8 net tarih 2 net coğrafya full ve mat 1 net yapmıştım. EA öğrencisiyim ve sosyoloji istiyorum 500k sıralama ile alıyor bulunduğum şehir. Tavsiyelerin neler dostum yol gösterirsen sevinirim. bu arada senin netler de baya iyi istediğin sıralama gelir emin ol bırakma bu hızı

Eyvallah hocam. Ben iyi olmadığım derlsere bakınca ortak olarak şunu görüyorum. O dersi adam gibi çalışmamışım.
Yani aslında formül oldukça basit gibi (daha girmedim sınava on izlenimim bu) çalışacaksınız.
Yürümeden yol gidilmiyor hocam. Harici size verebileceğim ekstra bir tavsiye yok (ben tavsiye arıyorum )

Tyt matematikte 25'lere kaç ayda çıktınız? Ben de 25 yapmak istiyorum şuan 0'ım tyt matematikte acaba sizin gibi olabilir miyim yetişir mi nasıl yaptınız bana da anlatır mısınız? Umarım başarılı olursunuz...

Valla okumaya üşendim kusura bakma ama verebileceğim en önemli tavisye AYT'ye çok zaman ayırman yönünde olacak. TYT'yi belli bir yere kadar kas daha sonra TYT denemeleri dışında yüzüne bile bakma. Tüm zamanını AYT'ye ayır.

Çap problemler bitirdim çok faydası oldu.
Durumunuza bağlı. Aynı kitabı amca oğlun a aldırdım. Benim ilk aldığım gün 10 sn de çözdüğüm soruyu.
20 dk anlatdım.
Ortaokul lise nasıl geçti bunlar gerçekten önemli. Ben çok dolu geçirmedim. Ama yine toparladım. Mesela mutlak değer üslü köklü vs soru çözerek öğrendim.

Canınız sağ olsun hocam şu an yaptığım o. Kafam yerine gelirse Özdebir'in analizini yapacağım. Spesifik konu çalışması yapacağım.

Geometride maalesef net arttırmak diğer derslere göre daha zor. Çünkü ne kadar çok soru çeşidi görür ne kadar çok soru çözersen ona göre artıyor. Bol bol soru çözüp soru çeşidi görmen gerekiyor.

Türkçe'de Kadir Gümüş'ü izle derim kesinlikle. Dil bilgisini en keyifli şekilde anlatıyor ve akılda kalıyor. Yine aynı şekil bunda da çıkmış soruları ve MEB kaynaklıları çözmeni öneririm. Soruları görmek lazım. Bende nefret ederim dil bilgisinden ama bu sınavda 1-2 netin bile ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Günde 3 deneme fazla kaçar. Zaten 3 deneme en az 7-7.5 saat demek. Ona da insan kafası dayanmaz kalan sürede AYT'ni geliştiremezsin. 1 gün TYT 1 gün AYT şeklinde gitmen yeterli olur bence branş denemeleri hariç.

Kesinlikle ana hedef olarak AYT'yi seç. Bu saatten sonra TYT'de çok zaman kaybetmene değmez. Eksik olduğun konuları öğrenirsin sonra da hafif hafif turlarsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…