YÖK Atlas ve puan hesaplama siteleri doğru mu?

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Netlerimi puan hesaplama sitelerinde hesapladigimda bölümü kazanamıyorum ama YÖK Atlas'dan baktığımda netlerim istediğim bölüme çok yakın. Şimdi hangi taraf yanlış oluyor? Ben hangi tarafa göre hareket edeceğim?

Netlerimi puan hesaplama sitelerinde hesapladigimda bölümü kazanamıyorum ama YÖK Atlas'dan baktığımda netlerim istediğim bölüme çok yakın. Şimdi hangi taraf yanlış oluyor? Ben hangi tarafa göre hareket edeceğim?
YÖK Atlas'da görünen puan yerleşen son kişinin puanı olabilir, ortalamaya baktığınızdan emin olun.

Bu sayfada puan hesaplaması yapabilirsiniz birebir öğrencilerden aldıkları verilerle hesaplama mantığını oluşturuyorlar. Ama her sınav birbirinden farklı olduğu için yine de %100 doğru bir sıralama çıkaracak diye bir şart yok. Mesela 2020 ile 2021 birbirinden çok farklıydı.

Bu sayfada puan hesaplaması yapabilirsiniz birebir öğrencilerden aldıkları verilerle hesaplama mantığını oluşturuyorlar. Ama her sınav birbirinden farklı olduğu için yine de %100 doğru bir sıralama çıkaracak diye bir şart yok. Mesela 2020 ile 2021 birbirinden çok farklıydı.

Hocam YÖK Atlas'dan aldığım netleri sizin verdiğiniz siteye girince bana aynı puanı vermiyor.

Kardeşim sanırım bu paylaşımı uzun bir zaman önce yapmşınız umarım istediğiniz bölüme yerleşmişsinizdir ancak puan ve sıralama hesaplaması yaparken koşullar çok önemli o sene de sınavın zorluk derecesi öğrencilerin Türkiye genelinde çıkardığı net sayıları belirler YÖK Atlas hariç hiçbir sitedeki sıralama ve puanlar tutmayabilir YÖK Atlas en güvenilir site.

Yeni konular

Geri
Yukarı