Yönetici İzni ve Windows Etkinleştirme Sorunu

Deniz Işın

Hectopat
Geçenlerde Win 8.1 de online kullanıcı hesabından yerele geçmeye çalışırken biraz fazla kurcaladım ve kullanıcı iznimi değiştirip normal yapmışım. Şu an güvenli modda iken bile administrator izni ile hiç bir şeyi açamıyorum doğal olarak da denetim masasından hesap iznini değiştiremiyorum. Üstüne üstelik Windows'um orijinal olmaasına rağmen yeniden etkinleştirme istiyor. Ama bunun için yönetici iznini halletmeliyim . Lütfen yardım edin.

Kullanıcı değiştir deyip administrator olarak tanımladığınız kullanıcı adı ve parola ile giriş yapıp admin yetkisi isteyen işlemleri yapabilirsiniz.

Yada geri yükleme yaparak ayarları geri alabilirsiniz. Şimdilik aklıma gelen çözümler bunlar.

Kullanıcı değiştir deyip administrator olarak tanımladığınız kullanıcı adı ve parola ile giriş yapıp admin yetkisi isteyen işlemleri yapabilirsiniz.

Yada geri yükleme yaparak ayarları geri alabilirsiniz. Şimdilik aklıma gelen çözümler bunlar.
Şu an bilgisayarda hiç yönetici hesabı yok sadece standart hesap var.

Şu an bilgisayarda hiç yönetici hesabı yok sadece standart hesap var.
Cmd yi yönetici olarak çalıştır şeklinde açın. açılan pencereye net user administrator /active:yes yazıp enter tuşuna basın, biraz bekledikten sonra cmd yi kapatın, bunu yaptıktan sonra istediğiniz her değişikliği yapabilirsiniz.

Yönetici olarak hiç bir şey açılmıyor ki yönetici izniyle açayım.

Neyse sorunun pek bir çözünü yok bende format attım direkt. Windows etkinleştirme sorununuda hallettim telefonla arayıp yapılıyormuş bilmiyordum bunu

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı