Yöneticilere önerimdir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Noldryrruss

Femtopat
Makaleler
1
Yer
Hayfa, İsrail
Daha fazla  
Geçenlerde aldığım saçma bir ceza yüzünden bu konuyu açma gereği duydum.

Türkçeyi düzgün kullanan birçok insan var bu forumda. Ben her yazımdan sonra birkaç kez kontrol ederim. Eğer yanlış yazdıysam veya eksik, mutlaka düzeltirim. Fakat insanlık hali, arada gözden kaçabiliyor.

Bu mesajımdan uyarı aldım: Cezalı tagı geldi!

"Nasıl bir duygu acaba?" yazdım. Nokta koymam gerekirken soru işareti koymuşum ve sırf bu yüzden 1 saat ceza yedim.

Saçma değil mi bu sizce de? Biraz fazla abartılmıyor mu bu durum? Böyle ufak tefek hataları görmezden gelmek gerekir. Siyasetçi gibi ciddi mi olalım, onu anlamadım.

@Recep Baltaş, sen ilgileniyorsun sanırım. O yüzden seni etiketledim.

Merhaba,

Yazım kurallarına özen gösteriyoruz fakat ufak hataları görmezden geliyoruz. Uyarılar, hatalarınızı düzeltmeniz için var. Örneğin bu konuda bile birden çok hatanız vardı fakat uyarı verilmeden düzeltildi. Uyarı vermediğimiz zaman ne yazık ki hatalarınızdan haberiniz olmuyor ve onları düzeltemiyorsunuz. Maalesef noktalama işaretlerinin yanlış kullanımının dikkatsizlik veya bilgi eksikliği olduğu kolaylıkla ayırt edilemiyor. Bu durumda aynı hatayı tekrarlamamanız için uyarı veriliyor. Çok hata yapmayan bir kullanıcıysanız ve hatayla olduysa tabii ki inisiyatif gösterilebilir.

Bu konudaki hatalarınızı aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz. :)

YazimHatalari.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı